Geçmişinde bir sure adult filmlerde oynamış bir kadinla birlikte olur muydu

Başlığın içinde "adult film" tabiri geçtiği için umarım silinmez bu duyurum. Az önce bir podcast dinledim, Amerika'da yaşayan bir komedyene insanlar başlarından gecen ve çözüm getiremedikleri mevzuları danisiyorlar. Adamın biri de şey yazmış: Üç aylık gayet güzel ilerleyen bir ilişkisi varmış, kız çok tatlı, aklı başında gorunuyormus. Çok da güzel ve nazikmis. Her şey mukemmelmis yani. Sonra bir gün adam kızın daha önce bir süre adult filmlerde oynadığını öğreniyor. Kiza soruyor ve kız utanarak "Evet oynadım" diyor. Adam sebebini soruyor ve kız "Bir şeyler hissetmek istedim" diyor. Adam düşünüyor taşınıyor, bu durumu kaldiramadigi icin kızdan ayrılıyor. Sonrasında kendini çok kötü gissettigi için bahsettiğim komedyene "Doğru mu yaptım?" diye soruyor.

Burada dikkatimi çeken geçmişte yapılan ve toplumun büyük çoğunluğu tarafından telafisi olmayan bir hata olarak görülen birtakım eylemlerin kişileri toplum dışına itmekte bu kadar organize ve kolektif bir şekilde kullanılması. Podcasti yayınlayan komedyen ortalamanın üzerinde bir entelektüel birikime sahip olduğunu düşündüğüm biri, takipçileri yine aynı şekilde. Ama hem komedyenin yorumunda hem de video altına yazılanlarda tavizsiz bir aforoz halı gördüm ben. Hafif şoke etti beni.

Siz ne yapardınız? "Şu yapılmalı" gibi bir kodu var mı bu durumun?

Çok bıçak sırtı bir soru. Genel bir cevap vermek çok zor.

  • pass  (01.08.20 02:45:20)
Bill burr degil mi ya bahsettigin, hatta kiza threesome vs diye sorarken adult film oynadin mi diyor o da oynadim diyor falan filan. Eger bill burr'se adam kendi fikrini söylüyor ve genelde iki taraf icin de düşünmeye calisiyor. Insanlara bilgi vermeye calismadigi icin dinliyoruz zaten.

Bir insan normal bir çocukluk vs geçirip pornocu olmaz genelde. Alt tarafta yatan bir sürü sebep var, bunun riskini almam.
Ek olarak ben pornocu olsaydim olurdu. Ama açıkçası onu kaldiracak genişlikte insan degilim.
  • logisticsmanager  (01.08.20 02:59:09)
Bill Burr evet, tepkisi yine de tek yönlü geldi bana.

  • epistemic_regress  (01.08.20 03:01:31)
Size gelmiş olabilir, kendi düşündüklerini kim neder diye umursamadan konuşan biri. Ne kadar zamandir dinliyorsunuz bilmiyorum ama bi 7-8 yil falan önceye gitseniz entelektüel birikim lafini geri alirsiniz ki kendisi asla entelektüel birikim sahibiyim bana soru sorun diye ortalarda dolaşmiyor.

Bill burr candir, kendi fikrini dusuncesini kimseyi umursamada söylüyor. Npr podcasti degil, söylediklerinin doğrusu ya da yanlisi yok. Konusmadan googleda arama yapmiyor, yapacak olsa podcasti birakirdi zaten.
  • logisticsmanager  (01.08.20 03:16:33)
Ne kadar entelektüel olduğuyla da çok ilgilenmiyorum, tavrı doğru ya da yanlıştır üzerine de çok düşünmedim. Bu durum dikkatimi çekti, başka hiçbir kusurunu görmediğin birinin porno yıldızı olduğunu öğrenirsen ne yaparsın? Son zamanlarda hayat kadını yerine seks işçisi falan demeye başladık ama bu insanların toplumdan ne derece soyutlandigini, gündelik hayatta fazladan hangi bariyerlere çarptığını merak ettim.

  • epistemic_regress  (01.08.20 03:39:39)
Bill Burr a öfkeli olsam bloguma yazar, yan sekmede Bill Burr la kavga ederdim jfkdkdkdkd "Crazy Turkish Fuck" diye anlatırdı bir sonraki gösterisinde.

  • epistemic_regress  (01.08.20 03:40:54)
bence "sadece adult filmde oynamış olma" kısmı çok sorun olmayabilirdi.
yani pornoda oynamayıp çok daha fazla sayıda insanla beraber olan ya da çok daha çılgın bir seks hayatı olan bir sürü insan var.
bunu bilebilmek imkânsız.
ki kaç kişiyle beraber olunduğu zaten önemli değil ama sadece psikolojik sorunlara dayalı bir cinsel yaşam olması ihtimali nedeniyle böyle diyorum.

kaldı ki, evli barklı çiftler bile kendi videolarını porno sitelerine falan yüklüyorlar.
çok uzun süre yapmadığı bir şeyse, bu kısım "bir macera" olarak geçiştirilebilir bence.

ama asıl soru, bu filmlerde neden oynadığı ve oynadıktan sonra psikolojik olarak ne kadar hasar aldığı.
bir kere oynadıysa ve "merak ettim" derse o başka.
mesela 1-2 kere merakından bunu yapıp, normal hayatında ortalama sayıda erkekle beraber olması; hiç adult filmde oynamayıp her önüne gelenle beraber olan ve bundan psikolojik olarak etkilenen ya da psikolojik nedenlerle bunu yapan birinden daha kabul edilebilir olabilir.

buradaki, "bir şeyler hissetmek istedim" çok sakıncalı bir cümle bence.
altından büyük duygusal sorunlar ve travmalar çıkacakmış gibi görünen bir cümle yani.
diğer yandan, "bir şeyler hissetmek istedim" diye kendini önüne gelenin kucağına atan da var.
yani psikolojik sorunların tek belirtisi adult filmlerde oynamak değil neticede.
ama altında saf bir cinsel merak, fazla bir libido ya da o tarz yüzeysel bir şey olsa daha kabul edilebilir olabilirdi sanki.

ben bunu kadın olarak düşünüyorum tabii.
  • blatta hiberna  (01.08.20 03:53:49 ~ 03:56:36)
blatta +1
pornocu olmayip pornoculardan daha fazla kisi ve kisilerle beraber olup daha uc fanteziler yasayanlar var. bunu neye gore olcersin?

bir de kadin ya da erkek kimseyle birlikte olmamistir ama olamamistir, aklinda yer etmistir. daha mi ahlakli yapiyor bu onlari yapamadiklari icin yapmamis olmalari?

turk erkegine gelince... cikarlari varsa evlenir, en ahlakci takilani bile yapar. sonra gidip internette yok bikini giymis (gerci kendi sevgilisi anasi kardesi degilse ciplak gezilmesini ister bunlar) yok turbanli kiz sacini gostermis diye baska kadinlara dadanir. herkes cikarlarina gore...

erkegin yattigi kadin sayisi elinin kiri, kadinlarinki afedersin bir seylik olur :d
  • anais  (01.08.20 09:21:21)
Bu aforoz hali bana ikiyüzlüce geliyor. Yukarıdaki vakadan bağımsız adult filmlerinde oynayan tüm kadınlar için konuşuyorum. Bu filmleri izleyenlerin de bu kültüre ortak olduklarını, oynayan değil sadece izleyen kısmında yer aldıklarını düşünüyorum. Izleyicisi olup sosyal hayatta bu kadınları aforoz edenler, normal bir şey izlemediklerini düşünüyor olmalılar. Aslında bilinçaltlarinda çok ahlaksız bir olayın parçası oldukları inanışları mevcut. Madem hiç normal görmedikleri ya da ahlaksızca bulduklari bir aktivite bu filmlerin yapılması, uzak dursunlar bu kültürden.

  • Olive  (01.08.20 10:54:49)
dün bunun hırsız versiyonunu düşündüm

hırsızlıktan hüküm giymiş ya da öyle mimlenmiş birisi, tövbe etse ne devlette memur olabilir ne de evraklı kürekli bir işten kabul alabilir. hayat toplum onu tekrar suça iter.

öyle bir leke ki çocuğu bile güvenlik soruşturmasından geçemez.

bu hak mı, onu nasıl tekrar topluma entegre edeceksin
  • esref  (01.08.20 14:46:59)
adult filmde oynayarak nasıl birşeyler hissetme isteğini tatmin ediyor ben onu çözemedim.

  • orpheus  (01.08.20 16:46:00)
deneyimlerime dayanarak birisi " birşeyler hissetmek istedim" gibi bir cümle kuruyorsa oldu hayırlı işleeer diyip kaçacaksın. paran çoksa arkadaşa 1 yıllık terapi de hediye et,sonuçta ekmek tuz hakkı var. şaka bir yana, kesin bir sorunu vardır. adult film mevzusuna gelince , eylemlerinin bir sonucu var. hiç bir kadın 3 leşim var diyen bir adamlar evlenmez,evlenmesinde.

  • x571  (01.08.20 18:40:50)