[]

istanbul'da ev almak

şu an oturduğum evin kirası uygun. daha iyi bir eve çıkmak istiyorum ama o zaman da çok kira vericem.
çok kira vermek yerine ev almak daha mı mantıklı?
yatırım amaçlı da olsa ucuza bir ev almalı mı? o aldığım eve kiracı bulamazsam patlarım krediyi ve kendi kiramı ödeyemem diye düşünüyorum.
ama bir yandan da kira öde öde nereye kadar...

edit: şimdi ev fiyatlarına ve kredilere baktım.
istanbul'da pendik veya beylikdüzü'nden belki.
ya da izmir'den alabiliyorum tabii 15 yıl boyunca kredi ödersem.

 
Rakamları alalım


  • pass  (31.07.20 22:43:43) 
burada bir kaç kere daha yazdım. geçen sene evimi sattım,parasıyla altın aldım. ciddi kar ettim. neredeyse 2 ye katladı diyebilirim. tl ye yatırım mantıklı fikir değil. tl cinsinden hesaplayıp kar ettik diyorlar ama alım gücüne, dolara vurunca hiç öyle değil.sırf zarar. şimdi iyiki satmışım diyorum o zaman ev piyasası durgundu, 5-10 bin aşağı verdim ama doğru karar vermişim.


  • x571  (31.07.20 22:47:18) 
Değer artışı kredi faizinizden yüksek olacağını öngörüyorsanız alınır, kredi çekerek altın almak, kredi çekerek ev almak kadar kolay değil


  • okumakserbestbegenmeksart  (31.07.20 22:52:14) 
ev almak


  • ala09  (01.08.20 00:07:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.