[]

Dogalgaz sorunu

Merhabalar,

Cahilliğim için ilk olarak kusura bakmayın. 0 bir binaya taşınıyorum ve dogalgaz aboneliği açmanız lazım dendi aboneliği açtım ve abonelik için olan paranın 2. taksidini ödedim. Bugün eve temizlik için gittiğimde doğalgaz acık olmasına rağmen çalıştıramadım. Ekstra yapmam gereken bir şey var mı? yol göstereblecek biri varsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

 
doğalgazın açık olduğunu nasıl anladınız? en basit yöntem kapı önündeki vana ve ocak vanası açık ise ocağı yakıp denemenizdir.

diğer türlü işlem şöyle ilerliyor.

1.eve tesisat çekilir.

2.ev/tapu sahibi sözleşme imzalamak için gaz şirketine gidip ücreti yatırır ve sözleşme kağıtlarını doğalgaz işini yapan firmaya verir.

3. firma evin gaz projesini çizer ve onaya gönderir.

4.proje gaz dağıtım firması tarafından onaylanır.

5. evde kiracı / ev sahibi oturacaksa gider ücreti ödeyip sayacı teslim alır.

6. mühendislik firması sayacı monte eder ve gaz dağıtım firmasından randevu talep eder.

7.gaz dağıtım firması kontrol eder, uygunsa gaz onay belgesi vermek suretiyle gazı açar.

8. gaz onay belgesi alındıktan sonra kombi/ocak servisi çağırılarak ilk çalıştırma yapılır.prosedür tam olarak bu şekilde ilerliyor. siz neresinde kaldıysanız ona göre devamını getiriniz.
  • bu yolun yolcusu  (28.07.20 23:43:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.