[]

İsviçre B vizesi Almak ve Çalışmak

Şu soruları yanıtlayabilirseniz minnettar olurum.

İsviçrede 1 senelik dil kursuna yazılırsam B vizesi alabilir miyim?

Bu vizeyi aldıktan sonra full time çalışabileceğim bir işe girme hakkım oluyor mu? Çalışm izni alabilir miyim?

 
isvicrede b permit sahibi biri olarak cevaplayayim.

burada b permit ya ese ya da sirkete bagli olarak aliniyor. dil kursuna yazilirsaniz eger muhtemelen size ogrenci vizesi verirler. onunla calisma hakki var mi bilmiyorum bende b permit oldugu icin. b permit zaten calisma izni oluyor. oturum da sonradan aliniyor b permitin kabulu ile beraber. genellikle bir sene veriliyor, sonra eger ayni sirkette calismaya devam ediyorsaniz, ertesi sene yenileniyor. ben is bularak geldim.

ogrenci vizesi ile ilgili soyle birsey buldum:

Foreign students may work a maximum of 15 hours per week during their studies, and up to 100 per cent during semester breaks. This must be reported in all cases to the responsible immigration authorities. Students from outside the EU/EFTA region may only start working six months after the beginning of their studies.
  • interview with the vampire  (27.07.20 11:44:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.