kurutma makinesi kırıştırması, küçültmesi

sizin makineler de böyle mi? aynı pantolonun 1 bacağı ütülü gibi diğer bacağı 10 saat ütülense düzelmez gibi çıkıyor mesela. bazı tişörtlerim 1 beden küçüldü ilk kurutmada. sürekli böyle küçülerek devam mı edecek?
gömlek atmaya korkuyorum.

ne yapmam lazım böyle sorunlarınız olmuyo mu kurutmada?

Kırışıklığa yorumum yok
ama keten kesin çeker.

30-40 dereceden yukarı yıkanıyorsa risk oldukça artıyor. Makinenin suçu yok, kaçta yıka dersen onda yıkıyor.
  • lcha  (27.07.20 10:57:47 ~ 10:58:09)
Kırışma için tam kuruluğu seçmezseniz Samsung mesela benim makinem 1 saatlik program nemli çıkartıyor hafif kırışma problemi yaşamıyorum ama asmaya zamanınız yoksa kırışmaya çare yok bildiğim..
Küçülme için de 40 derecede yıkanan her eşyayı kurutuyorum sıkıntı çıkmadı ama yünlü vs atmayın onlar iki beden çekiyor.

  • cilekli pasta  (27.07.20 11:30:02)
Biz yorgan yikama modunda yikiyoruz. Uzun suruyor ama cekme, islak cikma vs karsilasmadik (arcelik)

  • brkylmz  (27.07.20 11:32:58)
benim makine hoover, ütü ayarında da, dolap ayarında da kırışma olmuyor.
çekme de olmuyor ama doğru programı seçmeniz lazım çekme olmaması için.

  • blatta hiberna  (27.07.20 11:34:36)
bende çekme yapmadı. normal çamaşırları dolap kuruluğu + modunda, havlu nevresim gibilerini ekstra kuruluk modunda kurutuyorum. makineden çıkınca katlamazsam kırışıklık olmuyor ama beklerse kırışabiliyor. makine arçelik.

  • inheritance  (27.07.20 11:37:55)
Yikama + kurutma makinasi var. Asmaya zamanimiz yok tam kuruluk istiyoruz dersek kirisma kacinilmaz. Aski kurulugu secerseniz hafif islak cikar ama cok kolay utulenir.

Tek basina kurutma yapan makinalarda %25 civari dolulukta kirisma yapmadigini gormustum.
  • cleric  (27.07.20 11:43:23)
gömlekleri atayım mı atmayayım mı çok korkuyorum ya? :/

  • yazar yazmaz yazan yazar  (27.07.20 12:21:54)
Ben atıyorum. Gömlekleri ütü kuruluğu programında atıyorum. Hafif nemli çıkıyor. Çıktıktan sonra ütüleyip asıyorum. Küçülme olmadı şimdiye dek.

  • inheritance  (28.07.20 08:56:04)