Dyson kullananlar

Aslında dyson diye sınırlamak istemiyorum ama araştırmaların sonucu hep dyson’a çıkıyor.
Evde uzun tüylü kedi var. Ev her gün silinip süpürülüyor ama koltuklar, tv sehpası, masa, sandalyeler vs aklınıza gelebilecek her yer tüy. Koltuğa yapışan uzun tüyleri pratikçe alabileceğim bir süpürge arıyorum. Dyson bu işin duayeni. Diğer markaların görece daha uygun el süpürgelerinin yorumlarını okuduğumda çekiş gücünün az olduğundan, özellikle hayvan sahiplerinin tüyleri almadığından yana şikayet ettiklerini okudum.

Özellikle evde hayvan besleyenlerden el süpürgesi tavsiyelerini rica edeceğim.

Hayvan tüylerini hali ve koltuktan toplamak için süpürge değil de başka bir şey tavsiye edeceğim.

Nalburlarda satılan siyah lastikli cekcek ler var ya. Hani fayans gibi yerlerden suyu çekmek için kullanılan. Onu alın, koltuğa halıya bir iki sürün öyle bir topluyor ki tüyleri, arkadaşımda gördüğümde inanamamıştım.
  • kisa  (26.07.20 20:22:40)
5 kedim var.
kedilerimle ıssız adaya düşecek olsam, alacağım üç şeyden biri dyson v8 olur, öyle söyleyeyim.

  • blatta hiberna  (26.07.20 20:30:01)
@blatta
Ben de bi süredir v8 e bakıyorum. Ağırlığı nasıl? Bütün ev için kullanınca kol ağrıtır mı? Dayanıklı bi malzeme mi? Açıkçası o kadar para verdikten sonra parçalarının çat diye kırılmasını istemem.

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (26.07.20 20:34:56)
yani, dyson bu, malzeme kalitesi çok iyi tabii ki, zaten öyle olmasa herkes isyan eder o kadar para verdikten sonra.
sadece borusu kolay çiziliyor, ona dikkat etmeniz lazım.
yani o turuncu olan kısım.
onun da işleve bir etkisi yok zaten.

ilk 2-3 kullanımda tuşuna sürekli basarak kullanmak biraz tuhaf geldi, parmağım ağrır gibi oldu.
ama şu anda hiç sorun yaşamıyorum, çok alıştım.
içi dolduğunda bazen motor kısmı ağırlaşabiliyor ama yani öyle mühim bir ağırlık yok bence.

haftada bir gündelikçi geliyor, su hazneli makineyle iş yapıyor.
ben de haftanın her günü neredeyse bütün evi ve çalışma odamdaki kanepeyi, bilgisayar koltuğunu falan dyson'la süpürüyorum, öyle yorgunluk yapmıyor yani ağırlık nedeniyle.

kaç ay oldu bilmiyorum ama makine çok sık kullanılıyor evde.
performansında herhangi bir düşüş, azalma olmadı.
yalnız şarjı 1 saate yakın gidiyor.
yani bunu gündelikçinin yaptığı temizlik tarzı temizlikte kullanamazsınız.
her gün kendi kendinize süpürürken, koltuk, yastık, kanepe süpürürken, misafir gelmeden ortalık temizlensin diye falan gibi amaçlarla süpürebilirsiniz.
saatlerce çalıştıramıyorsunuz yani.
ama bütün evi süpürüp, sonra vileda falan gibi bir şey yapıyorsanız, onun için de uygun.

ben büyükçe bir 3+1 evin 1+1'lik alanını (kanepesi koltuğu dahil), antreyi, koridoru falan rahatça süpürüyorum o şarj süresi boyunca.
zaten çekişi falan o kadar iyi ki, koltuk üzerinde ileri geri süpürmenize bile gerek yok, tek yöne çekince bütün tüyler gidiyor.
o yüzden normalde debelendiğiniz kadar debelenmiyorsunuz kanepe koltuk süpürürken.
  • blatta hiberna  (26.07.20 20:58:42 ~ 21:01:00)
@Blatta,

Süper, tam aradığım şey.
Aslında benim zaten normal elektrikli süpürgem Türkiyede şu an satışı olmayan çok iyi bi marka. Çook memnunum kendisinden. Nazar değmesin :)
Ama işte kablolu, ağır bi makine. Her gün onu çıkarıp koltuk vs süpüremem. Zaten koltuk vs için yedek başlıkları da yok. Haliyle banyonun yerini süpürdüğüm başlığı koltuklara süremiyorum.

Bu sebeplerden ve tüylerden dolayı pratik ve iş görür bir şey arayışındayım. V8 konusunda çok açıklayıcı oldu yazdıkların çok teşekkürler.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (26.07.20 21:09:10)
rica ederim.
o zaman tam aradığınız makine gerçekten.
benim de aynı sorunum vardı.
su filtreli koca makineyle her gün iş yapmak çok zor.
bir de bunun beş tane falan farklı başlığı var.
toz alma ve koltuk süpürme başlığından çok memnunum.
toz alma, koltuk süpürme, fayans/parke gibi zeminler, halı, yastıkların arası falan için ince bir başlık var mesela.
başlıkları da hem direkt elinizde tuttuğunuz motorlu üniteye, hem de boru ucuna takabiliyorsunuz.
o açıdan da çok kullanışlı oluyor.
  • blatta hiberna  (26.07.20 21:35:22 ~ 21:35:59)
Süper, tekrar teşekkürler yanıtlar için. V8 konusunda iyice netleştim artık. :)

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (26.07.20 21:44:55)
bu cihazların alamet-i farikası ucundaki o silindir sünger ve emiş gücü. dyson bunu ilk yapanlardan. ben de beko'nun aleti var sadece dediğiniz gibi halı koltuk vs gibi yerler için kullanıyorum. gayet memnunum bayağı da ucuza almıştım. yerler için de xiaomi robot kullanıyorum.

dyson'ın silindir sünger olarak küçük aparatı da var o büyük avantaj fakat beko'da bu yok koca aleti komple kaldırıp koltuk üzerinde gezdiriyorum.

beko ve arçelik için fikriniz olsun diye yazdım.
  • bisorumvargaliba  (27.07.20 02:47:47)
Biz de iki kediyle Electrolux ESPC74SWT ile çok mutluyuz.

Evi istisnasız her gün süpürüyoruz ve turbo başlıklı veya başlıksız mis gibi oluyor yerler (parke) ve koltuklar.

Dyson çok pahalı gelmişti özellikle animal pro modelleri daha da pahalı. Miele baktım epey bi süre (C3 cat&dog) o da zam yiye yiye Dyson fiyatına çıktı. Memnun kalmazsam başka makine alırım diyerek üçte biri fiyatına Electrolux aldım ve mutluyum, tavsiye ederim.
  • chicha_v2  (27.07.20 11:09:10)
6 yıldır dyson v6 kullanıyorum, gücü yetersiz falan değil bence büyük süpürgeyi hiç kullanmıyoruz. Yeter ki uygun başlığı kullanın.

  • ananiyimioguz  (27.07.20 13:50:32)
@Chicha

Sizin önerdiğiniz kablolu yer süpürgesi. Benim zaten öyle bi süpürgem var ve çekim gücü çok iyi. Yalnız kablolu ve ağır bir makine olduğu için koltuk vs süpürmek için pratik değil.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (27.07.20 16:09:15)
2013 yilindan beri dyson sarjli kullaniyorum, modelini bilemiyorum ama baya eski yani. 2 kedi var, hala tas gibi. Bu sene bir pil problemi yasadik (max modunda calisamiyordu sadece normal modu calisiyordu), yeni pil taktik gene canavar gibi. Borunun ya da basligin cizilmesi disinda kirilma falan olmadi.
Dyson candir.

  • 65 derece  (27.07.20 16:44:23)
Animal basliginin olmasi gerekiyor sadece (fotograflarda kanepe ve araba koltugunun supuruldugu)

  • 65 derece  (27.07.20 16:46:39)