[]

thinkpad garanti uzatma

2 yıldır kullandığım bir thinkpad e var elimde. 1.5 ay sonra garantisi bitecek, cihaz iyi memnunum.

garanti süresini ve mümkünse kapsamını bir miktar para vererek artırmak istiyorum, bu yapılıyor biliyorum. Lenovo Vantage'da böyle bi ekran var UK sayfasına yönlendiriyor garanti ile ilgili durumlar cihaz bilgileri vs.

Thinkpad servisini aradım, o satış işlemlerini distrübütörler yapar dediler.
Distribütörlerden birini aradım, biz yapmıyoruz dedi.
Bi yetkili servis aladım, biz kobilere yapıyoruz dedi.
Global müşteri temsilcisi ile bir süre mailleştim o yükseltme paketlerini içeren bi excel sheet'i vs attı ama türkiye olunca bişey yapmadı.

Kaç paraysa vereyim uzasın şu garanti istiyorum. Bir arıza olursa/kırarsam, sıvı vs dökersem işler fena olur.
Eli yüzü düzgün bir makine alayım desem batarım.

Bu işlemi daha önce yapmış biri var mı?

 
thinkpad türkiyede genelde kurumsal satıldığı için işler biraz karışık. şahıs için uğraşmayabilirler.


  • orpheus  (26.07.20 09:00:40) 
yetkili bir thinkpad satıcısı bulup onlardan garanti uzatım teklifi iste. en azından dell kurumsal ürünler için bu şekilde işliyor prosedür.


  • delidir yakalayin  (26.07.20 14:38:33) 
genelde garanti uzatmalar ürünü ilk aldığında belli süre içinde yapılıyor. ilk 3 ay 6 ay vs.
her üründe olmuyor. misal iphone da yok

ve uzatılmış garantiyi genelde sigorta şirketleri üzerinden yapıyor. ürünü sigortalatmış gibi oluyorsunuz. garanti şartları değişik olabiliyor
  • efruz  (26.07.20 15:05:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.