Banka Tavsiye, Kredi Kartı Öneri?

Garanti BBVA ve QNB Finans Bank kullanıyorum aktif olarak.

Bütün Altın ve Döviz hesaplarım Garanti BBVA'da.

Kredi kartı olarak Amex Platinum ve Miles&Smiles kullanıyorum yıllardır. 5 aydır da Shop&Fly.

Pek bir memnun olmamaya başladım. Ne kampanya, ne düzgün mil veriyorlar. Her şeye de ücret kesmeye başladılar... QNB'nin de her yerde ATM'si yok. Enpara'da kullanmak istemiyorum, dijital bankacılığa henüz alışamadım. Pek sıcak bakmıyorum. Bir bankanın bana vereceği çok şey olsun istiyorum. Puan, mil vb...

Tavsiyeniz ne olur? Hem vadesiz hesaplarımı, kişisel hesaplarımı taşıyacağım bir banka arıyorum. Hemde kredi kartlarımı aktaracağım.

ATM ağı çok önemli, kredi kartı her yerde avantaj sağlaması vb.

Yapı Kredi diyor herkes ama siz ne dersiniz?

Bu vadesiz hesaplardan alınan, hesap işletim ücretini Yapı Kredi almıyor değil mi?

İş Bank Maximiles ve Yapı Kredi Adios arasında kaldım

Valla ben yapı kredi kullandığım için değil ama bu aralar burada sorulduğunda genel cevap yapı kredi oluyor.

  • duptıs  (25.07.20 18:01:35)
Enpara'ya bi bakın derim, biçok şeyi çok mantıklı

  • neynep  (25.07.20 18:14:52)
ben banka olarak enpara ve yapı kredi kullanıyorum.
kredi kartı olarak bonus ve hsbc advantage da var.
bonus'tan ve genel olarak garanti'den ben de memnun değilim ama business kart olduğu için cesaret edip kapatamıyorum.

yapı kredi hesap işletim ücreti alıyor, almaması için yıllık paketlerinden satın almak gerekiyor.
o yüzden günlük işlemlerim, ödemelerim falan için enpara'yı bulunduruyorum.
ama yatırım, döviz/altın alma-satma, kredi vb. işlemlerimin hepsi yapı kredi'de.

yapı kredi "düzgün" bir banka.
ciddiyetsizlik ve mantıksızlık olmaması, bir öyle, bir böyle denmemesi benim için önemli.
sürpriz yaşatmıyorlar yani.
  • blatta hiberna  (25.07.20 18:28:11)
bankacılık sektörünün "lale devri" bitti. özellikle son 2 yıldır çoğu banka merkez desteğiyle ayakta duruyor. erdoğan açık açık bankaları kredileri geri çağırırsanız canınıza okurum diye bir laf etmişti geçen sene. ciddi tehdit altındalar. bu yüzden öyle hiçbir banka için çok avantajlı bir kart olacağını şahsen düşünmüyorum. kullandığınız kartlar yeterli ayrıca sanki. mil istiyorsanız miles&smiles, puan istiyorsanız garanti bonus zaten var. daha ne yapsınlar? garantinin atm sıklığı da iyidir.

not: enpara genel olarak iyi vadesiz ve vadeli hesaplar için ama kredi kartını çok önermem.
  • ala09  (25.07.20 18:30:13)
Parafly

  • Mistyimage  (26.07.20 02:01:50)