[]

bahçedeki erik ağacım kurumuş

bütün yaprakları kızarmış, ölmüş. tamamen kurumuş ağaç. ölmüş müdür acaba? bir de gövdesinde sakız benzeri salgılar var. ölmemişse nasıl kurtarabilirim? seneye açar mı acaba? 1 ay önce meyve vermişti bu arada.

lokasyon aydın.


 
susuz kalmış. bol bol su verin. bir şey olmaz. dediğiniz şey ballık. ballık ilacı alıp uygulayın.


  • phonex  (25.07.20 15:39:57) 
zirai ilaç satan yerlerde göztaşı denen mavi bi toz var bir kilo kadar alıp dibine dökün hocam. gövdedeki reçinemsi akıntı ağaç kanseri olduğu içindir. ayrıca yapraklar için de M-22 VEYA M-45 denen fungusit mantar ilaçları var onları sıkın. ayrıca yine kökten uygulamalı Demir şelatı dökün ve bol sulayın. bu sene bunları yaparsanız ağaç baharda kendini yeniler.
Gelecek baharda da Bordu bulamacı diye bi ilaç var pahalı değil. ağaçlar yaprak açmaya başlarken ondan sıkarsanız eğer bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız. suyunu da çok vermeyin o da zararlı olur. ağaç belli eder zaten su istediğini yaprakları baygınlaşır.

  • dakota  (26.07.20 12:37:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.