Bilgisayarcı terörü

Laptopın pili bitikti , yazıcıoğluna götürmüş babam . Almışlar 2 gün sonra soket değişimi falan yapmışken tüm aksanlara bi bakalım deyip 500e yaparız dediler. Ok dedik, 2 gün sonda aradılar gel diye, gittim benim laptop masada , haa abi biz yaptık bi batarya kaldı dedi, parayı verdim bataryayı taktı yolladı, eve geldim klavye oturmamış, windowsda wifi açılmıyor , geri götürdüm abi buna yeni windows atacağız, ssd olsa senin laptop uçar dedi , iyi ulan onuda tak dedim, abi 250o dedi, verdim taktı (hardiskimin sağlığı düşükmüş ondan attıkları windows wifi açmamış) bugün teslim alışımın 2. Gecesi , ekran açılmıyor, laptop açılıo ama baitaki hafif tok ses, sistemin açılma sesi yok, muhtemelen ana ram anakart biri patladı, ben ne yapayım , hakkım hukukum nedir ,çıldırcam , basit bir batarya değişimiydi ulan

YouTube dan modelini yazıp sökme takma videosu bul . Kendin hallet .

  • uzman pratisyen  (25.07.20 07:00:49)
Almadan önce bilgisayarı orada dene . Ne olduğunu kendi gözleri ile görsünler ve hatalarını düzeltsinler. Israrcı ol.

SSD sistemde yapılan işlemlerin hızı açısından etkili olur ama wifi görmemesi büyük ihtimal sürücü yüklenmemesinden yada hatalı yüklenmesinden kaynaklıdır.
  • Erva  (25.07.20 09:37:45)
Şuan sadece ekran gelmiyor hatası alıyorum, wifi falan çözüldü .

  • docrivers  (25.07.20 10:43:21)
Abicim dükkana bakan adam luiz guzman, o tipte bi bilgisayarcı hiç görmemiştim. Wifi problemini yeni windows ve sürücü yükleyerek düzeltti , şuan ekran açılmıo laptopta

  • docrivers  (25.07.20 11:21:27)
klasik yazıcıoğlu esnafı. işini iyi yapan adam çok azdır malesef. tavırlar ve buan ssd taksak uçar yaklaşımından belli.

  • orpheus  (25.07.20 11:43:13)
hocam kulağına küpe olsun. youtube'dan nasıl yapıldığının videolarına bakarak kendin yap bu işleri. ben fanı da, bataryayı da videolara bakarak değiştirdim. termal macun da sürdüm. içini açtığında gerisi geliyor zaten.

  • nothing in my way  (25.07.20 12:29:23)
Bilgisayardan zerre anlamıyorlar, işin esnaflık kısmındalar, teknik detay gerektiren herşeyde sıçtılar, bi windows 2 günde 2 kere çöküosa sen o dğkkanı kapat bilgisayarcı olamamışsın sen

  • docrivers  (25.07.20 12:52:34)
luiz guzman holivudu bıraktı yazıcıoğlunda dükkan kiraladı +1 ahahahahaha

  • esref  (25.07.20 12:55:16)
Bugün aradı, sana son sürüm win10 atıoz, senin laptopba ram sonradan eklenmiş, eklenen hertsleri tutmuo ondan çöküo , senin sonradan ekleneni çıkardım aynı hertsde başka bi ram taktım düzeldi diyor.
Anlayanlar, operasyona mı geliyorum ?

  • docrivers  (26.07.20 00:39:57)
sacmalamis gene. eklenen hertz tutmuyor ne amk. haha

  • baldur2  (26.07.20 00:43:54)
Ya hayır ben bu eklenen ramimle yıllarca kullandım sıkıntısız, bunlar neyin davasında. Ram değiştirdim diye ekstra para isterse ne yapayım. Anlık durum:
Batarya yenileyelim diye verdik batarya eklendi 240gb ssd takıldı 750tl çıktı

  • docrivers  (26.07.20 01:05:25)
yıllardır buradasın. şu tongaya düşmeden buraya sormak aklına gelmedi mi

  • esref  (26.07.20 01:12:32)
Olayı 1. Tekil şahısla anlattığıma bakma, ben olaya sonradan dahil oldum, tatilden geldiğimde pc tamirdeydi

  • docrivers  (26.07.20 01:19:02)