Ayak topuğumda yere basınca acıtan siyah nokta ne olabilir ?

Ayak topuğumun altında daha da doğrusu içinde küçük siyah bir nokta var, parmağımla üzerine basınca acıyor. Yalın ayak yere basarsam eğer bayağı acıyor o nokta. Diken olabilir diye düşündüm ama hiç yalın ayakla dışarıda dolaşmış da değilim. Daha önce bu veya benzer bir durumu yaşayan,duyan veya fikri olan duyurucuların yardımlarını bekliyorum. teşekkür ederim.

kıl olabilir. çok ciddiyim. başıma geldi çünkü. tek bir tane kıl çıkardım topuğumdan.

  • sutlu nescafe  (24.07.20 23:15:54)
Deniz kestanesi, kesinlikle

  • Yavuşuhlu  (24.07.20 23:22:04)
@yavuşuhlu yakın zamanda(son 1 ay) denize girmedim, deniz kestanesi ihtimalini sıfırlar sanırım.

  • herseysermayeicin  (24.07.20 23:27:40)
korkutmak gibi olmasın ama siğil olması muhtemel. ayak dışında nokta gibi gözükse de iç kısımda bezelye büyüklüğünde alanı kaplamış olabilir. 2 ila 6 seansta temizlenir.

  • janavarorion  (24.07.20 23:29:13)
doktor değilim ama %98 siğil. doktora göster. dondurarak ya da yakarak çözüyorlar olayı. süreç çok uzun olacak gibi gelmişti kendi tehlikeli metodumla temizlemiştim ben. siyah nokta gibi ama içeride daha büyük bi alanı kaplamıştır büyük ihtimalle. baya derinde oluyor bi de :D

  • glamdr1ng  (24.07.20 23:48:15)
Sigil olabilir, boyle acitiyor siyah nokta.
Dondurmak kesin cozum ama can yakiyor, yasandi...

  • logisticsmanager  (25.07.20 00:01:14)
ilacı verrutol doktora gitmek istemezsen.

  • zoque  (25.07.20 00:01:54)
Bi 10 sene önce başıma geldi tam hatırlamıyorum ama Onu söken bantlar var eczanelerde nasır bandından biraz farklıydı satılıyor. Sanki böyle diken saplanmış da kalmış gibi oluyor. Net çözümü ayağımı uzunca bi süre ılık-sıcak suda tutup yumuşattıktan sonra iğneyle kazıya kazıya o siyahlığı çıkararak sağlamıştık diye hatırlıyorum. Ytd

  • bass solo take one  (25.07.20 01:11:39)
Topuk dikeni

  • elorelia  (25.07.20 09:15:41)
siğil ya da deniz kestanesi olması şart değil. vücut ağırlığından dolayı içine göçmüş ve sağlıklı dokulara baskı yapan bir nasır da olabilir. onların da ortasında siyah nokta oluyor.

  • semitika  (25.07.20 09:41:00)