[]

Gürültü yapan mekanı şikayet

Eve yakın bi mekan akşam başlayıp şuan dahil gürültülü müzik çalıyor. Mekan nerede bilmiyorum bile ama evde eşlik edebiliyorum o kadar sesli.

1-)Bu gece müzik yapma işinin hukuki boyutu hakkında kısa bilgi, cezası nedir, ne şartlarda legaldir vs

2-)nereye şikayet edilir? 155 arayıp ses yapıyorlar dersem yeterli olur mu? zabıta,155,cimer hangisi?

3-) kesin birileri şikayet ediyodur ama devam ettiğine göre mekan sahibi nüfuzlu biri olup polis molis sallamıyor olabilir, polis şikayetçinin adını verebilir mi?

şuan böyle: www.youtube.com

 
zabıtaya şikayet edebilirsiniz. çalıştığım otelde canlı müzik yapınca şikayet olunca zabıta geliyordu. canlı müzik için izin belgesi olmalı, onu kontrol ederler. ayrıca cihatla ses seviyesini de ölçerler, sınırın üstünde çıkarsa 3-4 bin tl cezası var sanırım. normalde gece 12ye kadar izin verilir.


  • MtKrt  (23.07.20 00:51:12) 
Çevre ve şehircilik bakanlığına şikayet edebilirsiniz. Gelip desibe lölçümü yaparlar ve kanuni limitlerin üzerinde ses varsa cezai müeyyide uygulanır.


  • acebi  (23.07.20 01:17:04) 
sen şikayet et onlarda senin telefonunu adını falan versin adama onlarda seni arasın tehdit etsin . bunlar hep olan şeyler . normalde adını paylaşmaması lazım ama ne yapcaksın ? kime şikayet edeceksin ?


  • x571  (23.07.20 12:30:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.