Motivasyon eksikliği, dikkat dağınıklığı

Bir yıldır depresyondayım ve depresyondan çıkmaya da eğilimliyim yani düşününce ama kendimi bişeyler yapma konusunda motive edemiyorum. (ders çalışıyorum dikkatim dağılıyor, spor yapıyorum bir süre sonra sıkıyor vesaire vesaire)
Ne yapabilirim?

İş yapmaya koyulduğunda kendine kuşa bir zaman belirle ve o süre boyunca dikkatini dağıtacak her şeyi kendinden uzaklaştır. Bu süre 10 dakika bile olabilir. Aynı anda sadece tek bir işe odaklan. Güne küçük bir işini hallederek başla bir de.

  • arnold schwarzeneger  (22.07.20 15:55:51)
Kronometre kullanıyorum ben. Ders çalışmaya başladığımda açıyorum, ara verdiğimde kapatıyorum. Günlük hedefler koyuyorum, dört saat mesela, o hedefi tutturmaya çalışıyorum. Excelde basit programlar yapıyorum kendime, şu saatte şunu yap, bunda bunu yap vs.

  • epistemic_regress  (22.07.20 16:03:41)
bu iş eş dost tavsiyesiyle, vitaminle, sporla, pazar ekindeki "istersen yaparsın" yazısıyla malesef olmaz.

uygun bir hastanenin psikiyatri servisinden randevu al. dikkatin mi dağınık, uyku sorunun mu var, kanında mı bir sorun var bakılsın.

bütçen uygunsa terapi ile beraber, spor iyi beslenme vs ile aşarsın.
  • orpheus  (22.07.20 16:43:38 ~ 16:44:22)