[]

Yoklama Kaçaklığı Soruları

Şehirlarası yolculukta gbt'ye takıldım, tutanak tutuldu, 15 gün içinde şubeye gitmedim.

E-devletten online yoklama başvurusu yaptım, yarın aile hekimine gideceğim (yaklaşık 20 kilo fazlam var, askere gitme ihtimalim yok).

Aile hekimi sevk vs verecek, heyet raporu alacağım süreci az çok biliyorum.

1) Aile Hekimine gittikten sonra, rapor sürecinde olduğum için, yeniden gbt'ye takılır mıyım?

2) Yoklama kaçağıyken resmi nikah kıyılabiliyor mu? Nikah salonundan, düğünden kolumuza girip götürmesinler?

3) Bir kez tutanak tutulduktan sonra, online yoklama başvurusu yapmış olsam bile, tutanak sebebiyle şubeye yine de gitmem gerekiyor mu?

Teşekkürler.

 
rapor süreci tamamlanıp,yoklamanız sisteme eklenene kadar gbt de çıkmaya devam eder. aynı süreci yaşadım . muayene için aile hekimine başvurdum göz problemi nedeniyle hastahaneye sevk etti, kadıköy de metro çıkışında gbt'e soktular ve bir tutanak da orada yedim.


  • delikedidilimiyedi  (22.07.20 01:16:08) 
nikah kıyabilirsiniz ancak arkanızdaki konvoy araçlar azıtır ve denetlemeye takılırsa size de bakarlar.

"ahmet efendi 25'inde saat 19:00'da sevgi düğün salonunda nikah kıyıyormuş gidip alalım şunu" gibi bir durum yok asla.
  • bisorumvargaliba  (22.07.20 01:19:20) 
Konvoy vs olmayacak çok şükür :D 3. soru hakkında fikriniz var mı?


  • joker hakki  (22.07.20 01:30:20) 
3. soruya istinaden ben sırasıyla 2014 ve 2015 te iki tutanak yedim ve 2016'da halen kaçakken evlendim. bizim zamanımızda (2018) kaçakken ve online yoklama yaptırırken "en yakın askerlik şubesine başvurun" uyarısı çıkıyordu. sizde o uyarı çıkmıyorsa tutanak sebebiyle de olsa şubeye gitmemeniz gerekir mantıken.

ek edit: askerlik şubenizi arayın detaylı bilgi veriyorlar. ben arayamıyordum "lan gelip alırlar mı" falan diye. 2. tutanaktan sonra anladım ki askere gitmek istemeyeni para ödetmek suretiyle erteliyorlar. gönül rahatlıyla şubenizden bilgi alabilirsiniz.
  • bisorumvargaliba  (22.07.20 01:38:30 ~ 01:40:38) 
Madem Kilo fazlanız var, işinizi adam gibi halledin. Tutup götürürler askere ya da ters bir zamanda alırlar, uğraşırsınız.

Covid19'dan dolayı çok sık çevirme var artık.

Yoklama kaçağı olmanın para cezası da var sanıyorum. Süre uzadıkça miktar artarak çoğalıyor. Askerlik şubenizi arayıp, bilgi alın ve işlemlerinizi yaptırın.

Kilo olayında 1 sene uzatıyorlar. 3 sene ard arda kilonuz uygun değilse, askerlikten muaf oluyordunuz. Son durum nedir bilmiyorum.


.
  • kartallar yuksek ucar  (22.07.20 09:05:15 ~ 09:05:53) 
Kardeşim adam gibi hallediyorum zaten. Evleniyorum, iş kurdum bi dünya işim var. Merkeze askerlik işlerini alabileceğim bir dönem değil. Hızlı planlama için gece vakti burda bilen arkadaşlara sordum. Sabah olunca da şubeyi aradım. Duyurudan alınan bilgiyle yetinip, resmi kaynağı boşvererek iş mi görülür?


  • joker hakki  (23.07.20 01:04:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.