yurt dışına parça gönderiminde proformada fiyat olarak 0 yazılır mı?

unit value, total value değerleri var ya. şimdi biz yurt dışındaki müşteriye sadece 1 kutu içerisinde parça yollayacağız. burada fiyat değerleri kısmına 0 mı yazılmalı? UPS ile yolluyoruz.

Mantıken yazılması lazım. Garanti kapsamında ücretsiz gibi notlarla

  • Unde bach canim  (21.07.20 21:33:25)
valla ben çok fazla bedelsiz ürün gönderiyorum. şimdiye kadar hiç sıfır yazıldığını görmedim. gümrük işlemleri için mutlaka az da olsa bir bedel yazılıyor. bir ürünün fiyatı gerçekten sıfır olamayacağı için bence mantıken sıfır yazılması mümkün değil.

garanti kapsamında da göndersen bunu proformada belirtiyorsun zaten. biz numune olarak gönderiyoruz "free of charge as samples / price for customs purposes" yazılı oluyor.
  • himmet dayi  (21.07.20 21:40:36)
garanti kapsamında gönderiyoruz ama açıkçası belli bi fiyatlandırması da yok. kafadan sallıyorum o zaman oradaki gümrük vergi oranına takılmayacak bir miktar?

reason of export kısmına da işte garanti amaçlı parça gönderimi falan diye belirtsem sıkıntı olmaz yani süper, teşekkür ederim.

bir şey daha sorayım ya, artikel no kısmına da tam orijinal ürünün mü artikel numarasını yazmalıyız sizce?
  • acımasız gerçekler  (21.07.20 22:07:38)
malın değerine ve adedine göre 5 usd falan yazıp, yukarıda belirttikleri gibi ''free of charge as samples, only fur custom'' gibi bir ibare not edebilirsin.

  • reanarchy  (22.07.20 09:43:17)
“Free of charge” yetiyor bu gibi durumlarda.

  • c1b2k3  (22.07.20 11:58:09)