[]

Klima boruları/ Ortak yer

Herkese merhaba,

Büyük bir sitede kat malikiyim. Her blokta klima sistemi var ve klima boruları bütün dairelere bağlanmış durumda. Bu borular evin içinde, tavan duvarının içinde yer almakta.

Sorun şöyle, bu ay klima faturası çok yüksek geldi (olay fazla yakma falan değil) ve yönetim evde yer alan klima borusu arızalanmıştır dedi (üst duvarın içinde yer alan ekipman). Ben bunun ortak yer olduğunu ve dolayısıyla aidatlar kapsamında yönetim tarafından değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda yüksek faturadan dolayı da sorumlu olmamalıyım.

Klima borusunun duvarın içinde yer alması dolayısıyla ortak yer olduğunda çok netim. Sizce yanlış mı düşünüyorum, ortak yer değil de bağımsız bölüm ve eklentisi niteliğinde midir?

 
Gider boruları da taban duvarının içinde ama ortak yer olarak düşünülmüyor ve giderde sızıntı olursa o kattaki ev sahibi bunu yaptırıyor.

klimada durum farklı mıdır bilmem ama ben sizden faklı düşünüyorum.
  • himmet dayi  (21.07.20 21:33:24 ~ 21:33:52) 
merkezi hatta sorun olsa evet ama bu konuda siz haksızsınız


  • KaraSakall  (21.07.20 22:07:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.