Kadınların ayrıldıktan sonra bir daha asla geri dönmek istememesi

Hani hep bilindik durum, sizi çok seven ve sizi çok ayrı yere koyan kadının bile sizinle bozuştuktan sonra (sebebi her ne ise) bir daha asla geri dönmeyişinin mutlak sebebi ne olabilir ?

Burada kadın kişisinin yoğun bir haksızlığa uğraması filan gerekmiyor, incir çekirdeği gibi bir sebepten de ayrılıp sonsuza kadar sizden nefret eden veya sizinle olmaktan haz etmeyen kadınlar mevcut.

(Sözlükte de bununla ilgili bir başlık vardı hatta, kadınların bitirince tam bitirmesi şeklinde).

mutlak sebebi bu mudur bilemem ama içinde bir şeyler bitince tekrar canlanması imkansız gibi geliyor. illa aramızda kavga gürültü olmasına, ondan nefret etmeme gerek yok. içimde ona karşı bir şeyler bittiyse geri dönmek istemem. aşk bitmiş oluyor çünkü, artık onu eskiden olduğu gibi çok ayrı bir yere koymadığımı fark ediyorum. artık güçlü hisler beslemediğim biriyle bir daha denemenin bir anlamı yok. aynı şeyler tekrar edecek belli ki.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (21.07.20 16:05:46)
Tolkien doğru söylemiş.

Mesajımda özellikle belirttim: "burada kadın kişisinin yoğun bir haksızlığa uğraması filan gerekmiyor, incir çekirdeği gibi bir sebepten de ayrılıp sonsuza kadar..." diye.

Çok basit bir örnek, siz çok bir şey yapmadığınız hâlde paçanıza yapışan kadın, çok acayip bir gerekçeyle (belki öyle bir gerekçe dahi yok) sziden soğuyup bir de üstüne tüm iletişim kanallarını kapatabiliyor. Kendi kendine güvey olmanın extreme hâli velhasıl.

Ve bu örnek öyle iki üç adet filan değil, benim de tanıdığım pek çok kadın böyleydi istisnasız.
  • Avoiding The Puddle  (21.07.20 16:08:42)
başkasını bulup size bahane bulmuş da olabilir.

  • nahtoderfahrung  (21.07.20 16:09:20)
tam tersini gözlemliyorum ben de. erkekler dönmüyor asıl.

  • semitika  (21.07.20 18:34:50)