Korona |uçuşlarda kabin bagajı hakkı normal bagaj hakkına mı ekleniyor?

merhaba,

koronavirüs sebebiyle uçaklara kabin bagajıyla binmek yasak malumunuz. Peki bu 8 kg'lık hak normal bagajımıza mı ekleniyor? Yoksa yanıyor mu bu hak? Bir de laptop yine de kabine alınabiliyor mu?

2 gün önce thy yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında kabin bagajı problem olmadı. İkisinde de kabinde koltuğumuzun altında taşıdık. Dün Pegasus’ta bile kabin bagajjyla binenler vardı. Benim elimde belge taşıdığım bir el çantası vardı yalnızca. Rynair gibi uçağa binişte kontrol eden birileri yoktu yani.

Sorunun asıl cevabı sanırım şu: 20 (veya 15) +8 oluyor hak. Sadece kabin bagajı normal bagaj gibi uçağın altında gidiyor.
  • le jeune turc  (21.07.20 14:26:54)
evet,

normal bagaj hakkın + 8kg tek parça kabin bagajı hakkın + 4kg'yi aşmayacak (el çantası, laptop çantası, sırt çantası)

şeklinde. normal prosedür kabin bagajını da teslim ediyorsun ama @le jeune turc'un dediği gibiyse birçok şeyde olduğu gibi bu konuda da kimse sallamıyor belli ki.

www.turkishairlines.com

  • aziz dostum jack  (21.07.20 15:03:55 ~ 15:06:34)
tamamdır, cevaplar için teşekkürler

  • icomefromanatolia  (21.07.20 15:10:29)