[]

astigmat / torik lens aks olayları

46 aks görünüyor reçetede, ölçüm raporunda 43. ancak bunlar gözlük dereceleri. lens için tekrar ölçtürmeye gitme şansım da yok.
önceki reçede bu aks 57. ona 60 akslık lens almışım. kullandım da güzel güzel.
daha önce alışveriş yaptığım sitelere sordum ne alayım diye tavsiye veremeyiz falan deyip salladılar.
şimdi ben bu reçetede 46, ölçüm aletinin verdiği kağıtta 43 aks görünen göz için 40 mı 50 mi aks alayım?
diğer gözde de 0,5 astigmat olmuş. 0,25 ti daha önce. ancak dereceler 0,75 ten başlıyor. almayayım mı yoksa 0,75 alayım?

 
Durumu anlatıp, her opsiyon için günlük deneme lensi isteyip bakın bence.


  • efx  (21.07.20 22:48:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.