[]

akrilik/pleksi: üretim - kalıp meseleleri

merhabalar,

akrilik bir ürün tasarlamak istiyoruz diyelim.
bu ürün bir kutu olsun.
fakat akrilik levhadan kesilip köşeleri yapıştırma değil, daha kaliteli bir şey olacak.

bunun için kalıp mı gerekir, yoksa elle ya da cnc'yle falan bir şekilde üretilebilen bir şey mi?
gerçi cnc için de kalıp gerekir herhalde ama...
bu konularda bilgisi olan var mıdır?

teşekkürler!

 
Cnc icin kalip gerekmez de bloktan islenecegi icin kutu yuksekligi onemli. Akrilik dokulebilen bir malzeme. Basit bir kalipla da cozulebilir. Burada olculer ve yaptiracaginiz yer onemli.


  • karpuzpeynirekmeksu  (21.07.20 00:33:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.