[]

SPSS'te Mann Whitney U testi yaparken raporlama da hangi grubun

median'ını alıyoruz? Elimde bir experiment bir control grup var. Hepsini tek data olarak düşünüp mu median'ını raporluyorum?

Mdn=?, U=3.43, p=.038


 
Example statement of results
In reporting the results of a Mann–Whitney U test, it is important to state:

A measure of the central tendencies of the two groups (means or medians; since the Mann–Whitney U test is an ordinal test, medians are usually recommended)
The value of U (perhaps with some measure of effect size, such as Common language effect size or Rank-biserial correlation).
The sample sizes
The significance level.
In practice some of this information may already have been supplied and common sense should be used in deciding whether to repeat it. A typical report might run,

"Median latencies in groups E and C were 153 and 247 ms; the distributions in the two groups differed significantly (Mann–Whitney U = 10.5, n1 = n2 = 8, P < 0.05 two-tailed)."

en.wikipedia.org
  • lamira  (20.07.20 03:03:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.