kıyafete çok para veren kişiler

100 -150 kişilik bir şirketin sahibinin giydiği tshirt 1000 TL ve
üzerindeki saat 50 bin euro kemeri 6-7 bin TL ve üzerindeki tüm kıyafetleri en az 7 -8 bin bandında.
Bunu da konusurken bana giydiğini ve bu giyim sebebinin de bulunduğum ortamda param var izlenimi vermek istediğini söyledi.

Mantıklı mı ? Siz ne düsünüyorsunuz ? Bir t-shirte 1000 TL verir misiniz ?

Param olsa anasını bile ağlatırım

  • giovanne  (19.07.20 21:10:54)
param olsa veririm +1

  • fezagezgini_4  (19.07.20 21:18:10)
Param olsa veririm. Şimdi bile o kadar param olmadığı halde her şeyin iyisini ve doğal olarak pahalısını almaya çalışıyorum.

tişört için değil ama belli başlı markaların sweatleri olsun, pantları olsun, hatta eşofmanları bile olsun, özellikle ayakkabıları daha estetik, tasarımları daha iyi oluyor.
  • eazy  (19.07.20 21:28:31)
bazı ürünlerde verdiğin her liradan sonra aldığın kalite hiç artmazken kazıklanma oranın artıyor sadece.

tshirt bunlardan biri.

saat zaten fetiş unsuru hiçbir şekilde mantıklı açıklamaya gerek yok, bi tür aksesuar sonuçta ona para yönüyle bakmak anlamsız. 50k euro nedir bazısına göre çerez parasıdır, trekking'e giderken taktığı saatin parasıdır.

kemer de kaliteli bir şeyse 6-7 bin olabilir. tabii ki 300 liralık kemerden 20 kat daha kaliteli demek değil bu da algı meselesi ama verilir.

sonuna kadar haklı, adam patron. param var izlenimi vermezse şirketine de güven kalmaz kendisine de. piyasa böyle.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (19.07.20 21:31:24)
proletarier son paragrafta sebebini özetlemiş
“sonuna kadar haklı, adam patron. param var izlenimi vermezse şirketine de güven kalmaz kendisine de. piyasa böyle.”

Eşim aynen böyle idi. Evlendiğimizde ütü yaparken ödüm kopardı.. Bir tane defacto montu vardı acil almış arkadaşları dalga geçiyordu hatta bilmem kaç binlik iş yap bunu giy hahaha diyerek.
Kendim için çanta ve mücevhere para vermeye acımam ama tshirt pantolon vs için para paçamdan aksa dört haneli rakamlara çıkmam. Çanta senelerce kullanılır mücevher toruna da saklanır ama bir tahirt kaç sene gidecek de bütçe ayırayım mantığındayım.
  • cilekli pasta  (19.07.20 21:41:35)
bir tişörte vermem belki ama bir çantaya, ayakkabıya veya başka bir şeye veririm.
daha fazlasını da veririm.

yahu bin lira dediğiniz ne ki artık?
eskiden leblebi çekirdek gibi spor ayakkabı alırdık, şimdi bir adidas ya da nike ayakkabı 600-700 lira zaten.
bir de şirket sahibi, parası pulu olan adamdan söz ediyoruz.
mantıklı tabii ki.
konu "bir x'e şu kadar para vermek" değil, konu zevkli ve kaliteli giyinmek.
  • blatta hiberna  (19.07.20 21:54:56 ~ 21:55:46)
100 kişilik sirket sahibiyse bi tshirt için 1000 tl gayet normaldir ama zengin izlenimi vermek vs sacma geldi

  • all girls dream  (19.07.20 21:55:58)
Saçmalığın daniskası.

  • lüzumsuz adam  (19.07.20 22:03:47 ~ 22:04:03)
eğer ortama üstünde iş yapıyorsan bakın iş yapıyorsan diyorum. buna mecbursunuz hayatta kalmak için.

ben inşaatçıyım beton alırken mecburen çek ile çalışıyoruz. o kadar nakti zınk diye çıkartmak pek akıl işi ve olanaklı değil.

insanlarda parası var bizi zorlamaz izlenimi yaratmak zorundasınız.

sene 2015 bolu izzet baysalın kütüphanesini yapıyoruz. o zamanlar altımda renault fluence var.

beton firmasına gittim. beton üzerinden pazarlık yapıp çekin vadesini bağlayacağım. 90 günlük çekler ile.

santralden içeri girdim. saçma sapan bi adam karşıladı. biz nakit çalışıyoruz dedi kesti attı. biraderde de o zamanlar 730 long var. onu aldım gittim. kapıda karşıladılar betonu 120 günlük vadeli çek ile aldım iş bitene kadar.

arabaya dünya kadar para vermek cidden insana kötü hissettiriyor ama bu tür şeyler senin vitrinin.

dandik arabaya bininde anaa batıyor mu ne ayak bu bindiği arabaya bak diyorlar. ya da taşeronun audi'ye binerken sen superb'e bindiğinden sana taşeron audiye biniyor sen skodaya diyorlar. bilmiyor hangi araba daha iyi daha kötü superb a3'ten her anlamda daha iyi sadece dış görünüme bakıyorlar adam birisi audi birisi skoda diyor.

velhasıl zengin göründükçe yolun açılır. ya allah aşkına d100'de bile böyle. citroen ile sol şeritten gitmeye çalışında 5 milyon defa öndekine selektör yapıyorum da kenara çekiliyorlar. şimdi jaguar var yeni. sol şeritten giderken daha bir kere olsun selektör yaptığımı bilmiyorum aynasından beni gören kendiliğinden sağa geçiyor. sokak başlarından diğer tüm arabalar bana öncelik veriyor.

insanlar şekilci olduğu müddetçe zengin görünmek size artı sağlar hem de çok iyi bir avantaj. paranın satın alabileceği artılardan.
  • turbo sadık  (19.07.20 22:21:18)
1k civarı şeyler mantıklı. şirketini temsil eden birisinin ortalama giyinmesi absürt durabilir. ancak 50k saat veya bir kemere 6-7k vermek saçmalık bence.

  • axl  (19.07.20 22:26:39)
param olsa içinden geçerim +1

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (19.07.20 22:53:27)
8-9 bin lira maaş alan biri bir t-shirt'e 100 lira rahat verir. 9000'den hesaplasak, günlük 300 lira yapar. Günlüğün üçte biri.

Aynı mantıkla gidersek, cebine aylık 90bin lira giren biri t-shirt'e 1000 lira rahat verir. 90bin dediğin 13-14bin dolar para yapıyor. Normal.
  • synesthesia  (20.07.20 01:33:08)
Hadi arabadan filan etkileniyorsunuz da tisortten etkilenmek neyin nesi? '1000 liralik tisorte bak wow' diyecek birini gercek hayatta tanidigimi sanmiyorum.

  • dunal  (20.07.20 02:43:57)
tisortun 1000 liralik oldugunu nasil anliyorsunuz ki?

  • baldur2  (20.07.20 08:28:02)
100-150 kisilik sirket kucuk bir sirket degil, boyle bir sirketi ayakta tutabilen adam tr gibi sekilin ciddi onemli oldugu bir ulkede 50bin dolara saat de takar, 500bin dolarlik arac ile de gezer. is almaya devam etmek icin ne gerekiyorsa onu yapiyordur. ben olsam bende aynisini yapardim, mutevaziligin de asirisi kotu.

  • cooperr  (20.07.20 08:32:27)
Memurluk veya düşük ücrete beyaz yakalılık yapanlar vermem demiş.

100 kişiye sadece maaş vermek en düşük ortalamadan 500.000 aylık para dağıtmak oluyor. Çoğu arkadaş hayatı boyunca o parayı 1-2 defa görebiliyor. O yüzden normal anlaşılabilir.

Paran varsa ve üstünde göstermiyorsan ne iş alabilirsin ne saygı görürsün.

Nasrettin hoca 600 yıl önce ye kürküm ye demiş, hala muhabbetini döndürmeye gerek yok
  • KaraSakall  (20.07.20 19:13:35)