[]

Lanetli çaylaklık

Son sjw-sözlük darbesiyle iyice çığrından çıkan olay. Çok entry girilmiş bir başlıkta aykırı bir entry giriyiorum, sonra bir bakıyorum çaylak yapılmışım. Son bir ayda ikinci kez başıma geldi, şok oldum resmen.

Sizde de benzer bir durum var mı ? Moderasyon farklı sesleri kısmak için canla başla çalışıyor resmen.


 
Sözlükte dönemsel olarak bu tür durumlar yaşanıyor, yanlış hatırlamıyorsam 2010 ya da 11’de nefret söylemi denetim mekanizması gibi bir şey yapılmıştı o zaman da o denetime takılan yazarlar çaylak yapılıyordu ya da uçuruluyordu, burada bence yanlış olan bir standart oluşturulmayıp gelen tepkilere göre sistem yaratmak, yoksa “bakın bizim kurallarımız şunlar bunlar, entry giriyorsanız bunlara göre girin” denildiğinde böyle anlık kararlar almaya gerek kalmaz düşüncesindeyim, entry giren de bunu bilerek girer sonucu neyse onu baştan kabul etmiş olur.


  • angelus  (19.07.20 16:23:56) 
Silinen entry’lerini paylaşmadan yorum yapmak zor.
Sana göre aykırı olduğu için silinmiş olabilir ancak gerçek öyle değildir belki..

  • otopsicocugu  (19.07.20 16:52:06) 
Hocam entry'm silinmedi, entry'mi silemezler zaten, onda bir anormal durum yok.

Ama o entry yüzünden 25 mesaj gelmiş, bir de üstüne çaylak yapılmışım. Gerekçe ise özel mesaj yoluyla hakaret. Böyle bir tesadüf olabilir mi ?

Yani yalandan by-pass edip sizi bir şekilde lanetliyorlar. O kadar insan mesaj attı, birine bile tenezzül edip cevap vermedim, üstelik günlerdir sözlüğe bakınmıyordum bile, hangi mesaj, hangi hakaret...
  • Avoiding The Puddle  (19.07.20 17:24:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.