[]

türkiye'de sedan kasa neden çok tutuyor?

avrupa ve amerika'da suv'ler hep daha önde daha çok kullanılıyor. spor arabalarda çok olmasa da kendi kitlesi içinde takılıyor. çok avrupa görmüş gezmiş değilim ama bizde insanların yanıp tutuştuğu passat, megane, corolla vb araçların olayı nedir tam olarak?

özellikle passatın çok başka yeri var milletin gönlünde. accent, clio, linea vs saymıyorum bile. gerçi onlar için ucuz denilip geçilir ama olay fiyat değil tam olarak.

nedir bu çirkin ve estetikten uzak sedanların detayı?

 
Seçme nedenim bagajının devasa olmasıydı.


  • sutlu nescafe  (19.07.20 14:37:47) 
bagajı büyük, genel olarak araç daha büyük, ihtişamlı. görüşünüz baya kişisel. ben sedanları baya seviyorum. trafikte büyük araba her zaman daha iyidir.


  • jelly bear  (19.07.20 14:48:07 ~ 14:48:22) 
Yakıt litre fiyatından kimsenin haberi yok sanırım. Asıl sonradan görmeler suv alıyor ülkede. Yakıtı, bakımı, vergiyi vs düşünmeyen bacılarımız suvlarla geziyor deniyor tam da bu yüzden işte. Alayım bi Peugeot 5008 diyen adam düşünüp taşınıp en fazla sedan alıyor sonra. Çekirdek ailesi sığıyor, bagaji da işini görüyor. Bol silindirli büyük motorlu aracı almaları garip olurdu şu piyasada sedan yerine. Yoksa herkes mis gibi geniş geniş alır biner.


  • nickimin hakkini veremedim  (19.07.20 15:02:48) 
bir bakıma mecburen suv'e döndüm. sedan bulsaydım yine sedan alacaktım aslında.


  • sutlu nescafe  (19.07.20 15:04:29) 
bagaj ve arka yolcu için ferah bir alan sağlaması dışında bir artısı olmadığını düşünüyorum. hiç bir sedanın arka sileceği bile yok :D

Ama bizim millete aynı para için daha uzun araba varsa o daha makul gelecektir. (aynı modelin hatchback ve sedanı olduğunu varsayarak)

merak edip avrupa otobanlarının kameralarını açtım. Hatchback , b-suv veya suv modelden başka araba geçmiyor gerçekten :)

karikaturistan.files.wordpress.com
  • janavarorion  (19.07.20 15:14:22) 
@janavarorion

octavia sedan'da arka silecek var
  • cowboy  (19.07.20 15:40:36) 
@cowboy; şok geçirdim valla :) istisnai bir durum :)


  • janavarorion  (19.07.20 15:43:14) 
arabamın en sevdiğim özelliğiydi :) şimdi fluence'e düştüm, arka cam bok :D


  • cowboy  (19.07.20 15:53:11) 
Octavia liftback diye geçiyor. Ondan dolayı silecek varmış.


  • sutlu nescafe  (19.07.20 16:39:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.