Online check-in yapınca el bagajı?

Bir tane sırt çantam var, bavulum yok.
Online check-in hiç yapmadım. Yaparsam sırt çantamı sokarken sorun yaşar mıyım? O etiketlerden yapıştırıyorlardı bankoda.

Hayır olmaz, etiket olmaması da sorun olmuyor.

  • clones  (19.07.20 14:33:00)
covid önelmleri kapsamında uçak için hareketliliği azaltmak için bazı sınırlamalar getirilidi. Kadın el çantası, laptop çantası, evrak çantası veya bebek malzeme çantası dışında kabine bagaj alınmıyor.

bu sebeple bilet aldığınız havayolu şirketinden kesin bilgi alınız.

NOT: ÖZELLİKLE Şirket PEGASUS ise 2 kez teyit ediniz.
  • janavarorion  (19.07.20 14:35:37)
Online checkin yapmanın bagaj olup olmamasıyla ilgisi yok. Her durumda online checkin yaparsınız sonra havaalanında bagaj varsa yine checkin/bagaj teslim masasına gidersiniz. Sırt çantası yeterince küçükse (öndeki koltuğun altına sığacaksa) yanınıza almanıza izin verebilirler, bu görevlinin yorumuna bakıyor aslında.

  • mikro patlama  (19.07.20 16:40:39)
mikro patlama +1 online check-in yapmanızın bagaj konusuyla ilgisi yok.
ama bir şerh düşeyim. görevli yorumuna bırakılmıyor, şu an sivil havacılık kurulunun talimatı var, uçağa laptop çantası ve kadın çantası dışında el bagajı sokmak yasak covid dolayısıyla. yani sırt çantanızla gidemezsiniz uçağa ama bagaja teslim edersiniz.

not: bunun pegasus, thy, sunexpress farkı yok. bu talimat sivil havacılıktan geliyor
  • ala09  (19.07.20 16:47:15)
online çekim yapmanızın hiç bir önemi yok. her halukarda en az bir buçuk saat önce havalimanında olmak ve deske gitmek zorundasınız. çantanızı uçağa alamayız deyip bavul alımını 1 saat kala kapatırlarsa dımdızlak kalırsınız .

  • janavarorion  (19.07.20 22:48:08)