Tukurukte kan

Merhabalar,

Sigara kullanıyorum bundan dolayı bazen boğazımda biraz balgam birikiyor. Ne hikmetse balgam da çıkarmıyorum ben kolay kolay. Neyse bu sabah rahatsız etti zorlayayim kendimi dedim, tükürüğümde kan olduğunu fark ettim. Ama emin olamadım balgamı çıkartmak için boğazımı zorladigimdan oradaki kılcal damar mi zarar gördü yoksa başka bir şey mi?

Arada bir tamamen bugün olduğu gibi yani balgam çıkarmaya çalışırken tükürüğümde kan görebiliyorum. Arada bir dediğim 2 sene falan olmuştur herhalde. Normal şartlarda çok şükür öyle kanlı öksürük gibi bir sikayetim yok fakat yine de bir bilene danışmak istedim. Kan da açık renkli okuyor bu arada yani öyle koyu kıvamda ve koyu renkli değil leke gibi

Öksürürken zorlama bağlı tahrişten dolayı normaldir. Müsait olduğunuzda göğüs hastalıkları ve kbb polikliniğine muayane olmanız iyi olabilir.

  • 112 hayat kurtarır  (19.07.20 13:13:34)
Dis eti veya damak kanaması da olabilir.

  • pass  (19.07.20 21:34:19 ~ 21:52:27)