İntermittent fasting ile kilo verememe

Bir haftadır 8/16 yapıyor eşim ama kilo vermediği gibi yarım kilo aldı. Nerde hata yapıyor olabilir veya normal mi ilk hafta için. Makarna pilav yok gibi, ekmek baya azalttı. Baya düzgün yapıyor kısacası.

IF’in kendisi kilo verme nedeni değil zaten ne kadar kalori alıyorsun o önemli ama 2 hafta belirleyici bir süre değil. Alınan kalorileri doğru hesaplayıp doğru kalori açığı verirse kilo verir ama kadınlarda işler biraz karışık bir gün doğru sonucu alır ertesi gün su tutar fazladan 1 kilo çıkar, östrojen gibi detaylar var, tartı çok doğru sonuç vermez ayna takibi daha net bir çözüm.

  • angelus  (19.07.20 11:41:06)
mutfak tartısı alın. hangi besinden kaç kcal alıyorsunuz daha net olur.

  • ismim ibrahim  (19.07.20 12:55:24)
Adet döngüsüne bir haftadan fazla varsa kilo almış görünüyor olabilir.

Vücut ödem tutmuş olabilir, çok fazla şekerli, tuzlu bir şeyler yediyse eğer.

Onun dışında kalori hesabı çok önemli, evet.
  • damba  (19.07.20 14:28:43)
oncelikle if konusunda kati mi? yani 16 saat aclik suresince agzima iki findik atayim durumu varsa if'i bozar. emin mi kalori almadigina,

acliktan gozu donuyor fazla kalori aliyor olabilir.

kalori hesaplamasi yaparken eger bir program kullaniyorsa oraya bir porsiyon bamya yemegi diye girerseniz hata yaparsiniz, ben 50 gram yag ile yaparim sen 100 baskasi 200...kisaca yaptigi yemege ne koyduysa tek tek tartarak kalorisini hesaplayacak

su tutma durumu malum, adet oncesi, sicak hava, az su tuketimi...

gunde bir tane maden suyu mutlaka icsin macro lar kadar microlar da onemli...

yok biz her seyi kuralina gore yapiyoruz ama 1 ayin sonunda kilo veremedim, santim incelmedim diyorsa, endokrinolojide test yaptirip hormon duzeylerina baktirabilir

bu arada d ve b12 vitamini eksikligi kilo vermenin onunde buyuk bir engeldir.
  • cairo  (19.07.20 15:51:06)
Gr hesabı yapmıyor hocam. O konuda eksiğimiz, hatamız var. Bilmiyordum bile o kısmı. B12 eksik. Bir de açlık kısmında hiçbir şey yemiyor.

Sanırım Gr Gr kalori hesaplamadigi için böyle oldu.
  • Fusha  (19.07.20 17:20:10)