Etinizi nereden alıyorsunuz?

Merhabalar. Beyaz et konusunda pek alternatif yok da kırmızı eti nereden aldığınızı merak ediyorum. Marketler, kasaplar, online satıcılar, et ve süt kurumu gibi seçenekler var. Ancak her yere de güven olmuyor. Lezzet, tazelik, güvenirlik konularını göz önünde bulundurursak nereyi tercih edebiliriz?

carrefour güzeldir.

  • sutlu nescafe  (18.07.20 21:53:31)
Kırmızı et diye bir şey vardı değil mi :D

Arada alabildiğimde macrocenter'ı tercih ediyordum ben, pahalı oluyor ama bence kaliteli, daha ucuza daha kalitelisi de alınabilir bir yerlerden tabi bulabilirseniz. Migros bonfilet ürünlerini satmaya başladı, istegelsin'de de vardı, hamburger köftesi baya iyi bence.
Etiniyisi'ne de bakabilirsiniz bence istanbuldaysanız.
  • atom karincanin torunu  (18.07.20 21:54:27)
Bizim mahallenin kasabından ve tavukçusundan alıyorum. Karı-koca ikisi zaten.

  • pati  (18.07.20 21:57:42)
Marketin içindeki kasaptan alıyorum ben.

  • ruhen hastayim ben  (18.07.20 22:01:12)
duvee.com diye bir şey keşfettim. henğz tecrübe etmedim ama aracısız ticaret yaptıklarını, kendi ürünlerini sattıklarını söylüyorlar. ve fiyatlara şöyle bir baktığımda migrostan pahalı olmadığını gördüm. bakılabilir bence...

  • jeanluc  (18.07.20 22:13:10)
coşkun sucuk firmasının fabrika satış mağazası var bazen oradan alıyorum bazen de aile dostu yılların kasabından. Aile kasabının eti daha iyi tabi.

  • catch the arrow  (18.07.20 22:35:44)
metro
organik sertifikalı tavuk eti

  • aslindasorunumpsikolojik  (18.07.20 22:50:15)
@Jeanluc -- duvenin restoran kısmı da çok başarılı. Mehmet Aslantuğ girişimi bu arada düve, bilginiz olsun.

  • oligomer  (18.07.20 22:57:26)
Et ve süt kurumundan alıyorum, denetlenmesi daha düzgündür diye düşündüğümden.

  • antihero  (19.07.20 00:08:24)
Babası veteriner olan bir arkadaşım, ziraat mühendisi olan başka bir arkadaşım ve hayvan yemleri ile ilgili bir şirkette çalışan bir arkadaşım ayrı ayrı migros'un etlerinin iyi ve güvenilir olduğunu söyledikleri için genelde ordan alıyorum.

Kasaplara vs pek güvenemiyorum açıkçası.
  • fraise  (19.07.20 00:25:33)
migros

  • ateistanbul  (19.07.20 02:23:28)
nebyan. kalitedir ama biraz pahalıdır.

  • kakam gelmis olamaz mi  (19.07.20 02:53:36)
Kasap. Markette satılan bir eti yiyemem.

  • wynter  (19.07.20 04:09:34)
marketin kasap reyonundan. peyniri de oradan alıyorum.
etler afyon'da bir çiftlikten geliyormuş. bir kaç senedir alışveriş yaptığımdan itimat ve tanışıklık oldu, her yerden almaya güvenmiyorum ancak burası güvenilir geliyor.

evime yakın olsaydı carrefour ya da migros'tan da alırdım.
  • biseysorcaktim  (19.07.20 09:43:12)
ben de duvee.com.tr demeye geldim.
öncesinde tazedirekt idi.
duvee açık ara muhteşem.
  • latchet  (19.07.20 09:59:54)