[]

Hayallerinizi yönetemediğiniz oluyor mu?

Merhaba,

Hayal kurarken isteğiniz dışında hareketler veya hareket edemeyişler oluşuyor mu? Mesela hayalinizde birine sarıldığınızı kuruyorsunuz ama sarılır sarılmaz onu şiddetle itip fırlattığınızı görüyorsunuz. Ya da olmasını çok istediğiniz bir şeyin hayalini bir türlü canlandıramıyorsunuz zihninizde.

Böyle oluyor mu size de?

Acaba bunun sebebi nedir veya ne olabilir? Bu işin uzmanları psikolıglar mıdır kimdir?

 
Hayal kurarken mantık %100 devredışı kalmıyor. Bir an kendini kaptırıp olmayacak birinin hayalini kurarsın, sonra mantığın devreye girer, "Napiyorum ben?" dersin ve hayalinde sarıldığın kişiyi itersin. Hayalinde kafasını taşla ezmedigin sürece psikolojik bir sıkıntıya işaret edecegini sanmam. Hayalini kurdugun kişi sana kötülüğü dokunmuş fakat hala sevdiğin biriyse arada ezebilirsin de kafasını tabii :) Dışarıya gosterdiklerimiz, yapıp ettiklerimiz zaten daima yargılanıyor, kafamızın içinde biraz sınırları zorlayabiliriz gibi geliyor bana. Düşündüğümüz her şey, zihnimizde canlanan her imaj için birilerine hesap vermek, kendimizi etiketlemek zorunda değiliz.


  • epistemic_regress  (18.07.20 15:15:55) 
yönetecek hayalim yok. ilginç bir durummuş :)


  • anais  (18.07.20 16:08:13) 
oyle firlatmali ezmeli olmuyor.

bir ask hayali kuruyorum diyelim; filmlerdeki gibi harika tesadufler dusunerek baslamak isterim ama sonra lan oyle olmaz, en fazla soyle olur diye diye hayalimi siradanlastirip, mutsuz sonla bitirdigim oluyor.
  • batlegolas  (18.07.20 18:12:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.