Xiaomi Mi Box S Çok Mu İyi?

TV izleyen biri değilim, öyle çok dizi ve film izleyen biri de sayılmam. İzleyeceğim zaman da bilgisayardan izlerim. Büyük ekrandan izlemek daha keyifli oluyor, bu yüzden TV'yi kullanışlı hale getirsem mi diye düşündüm. Yıllardır fişi çekik duruyor öyle.
Köşede duran bir miktar param var, bir şeyler almak istiyorum. Bu cihaz da bayağıdır aklımda zaten. Herkes çok övüyor, binlerce yorumu falan var. Fiyatı da çok sayılmaz, 400-450 lira kadar.

Alırsam belki daha çok dizi, film izlerim bilmiyorum. Bunun dışında pek bir işime yarayacağını sanmıyorum, TV gene durur öyle.

Alsam boşa mı almış olurum yoksa arada bir açsam bile değer mi?

diğer boxlar lisans sorunundan dolayı netflixi yüksek çözünürlükte oynatmıyor. oynatanı da 1500-2000 lira. o yüzden mibox 400tl için çok iyi.

  • orpheus  (17.07.20 20:25:00 ~ 20:25:13)
Laptop sahibiysen hiç gerek yok. Hdmi dan bağla devam et.

  • Arthur Dayne  (17.07.20 20:29:05)
arthur +1
laptop varsa hdmi ile bağla gitsin. benimde aklımı çok çeliyor aslında.

  • sutlu nescafe  (17.07.20 20:32:35)
Valla az sonra kendime ve arkadaşıma sipariş ettiğim iki tanesi gelecek, kargoyu bekliyorum.
Halı hazırda yazlıkta kullanıyorum.
Kendinsinden oldukça Memnunum.
  • kisa  (17.07.20 20:34:05)
kaliteli bir hdmi kablosu al. arkadaşların dediği gibi dizüstünü televizyona bağla. ne gerek var ayrı bir alete.

  • the last  (17.07.20 21:04:16)
HDMI ile bağla diyenlere aldırma. Fiyatına göre harika bir alet. Direkt al gitsin.

  • synthetic a priori  (17.07.20 21:05:11)
Gemi ile başla diyenler bu aleti bence hiç kullanmamış olanlardır. Laptopun çözünürlüğü ile büyük ekrana bağlayınca fps droplar alırsınız özellikle canlı birşeyler izlerseniz. Bu alet ile doğrudan cam gibi görüntü alırsınız.

  • bigcaptain  (17.07.20 21:27:57)
Son beş senedir satın aldığım en işe yarar alet. Ki ben bir şey izlemeyi sevmem, arkada ses yapsın yeter derim ona rağmen mükemmel.

  • Karmaşıklık  (17.07.20 21:54:54)
Netflix izleyeceksen lisans onda ve Amazon fire stickte var bildiğim kadarıyla. Diğerleri çözünürlüğü düşük veriyor.

  • Topalordek  (17.07.20 22:20:24)
HDMI bağla, gitsin.......

bu aleti kullananlarda da yüksek ihtimal pc yok zaten? tam öğrenci zihniyeti tam.

al gitsin hocam. cidden çok iyi alet. parasının hakkını sonuna kadar verdi bende. 2 senedir kullanıyorum.
  • zoque  (17.07.20 22:21:41)
Al gitsin 10/10 fp alet.

  • snowman  (17.07.20 22:31:23)
Al gitsin,parasının hakkını veren ender aletlerden..
Ben de bir önceki versiyon mibox3 var,2 seneyi geçti hala canavar.Önce Digiturku,sonra tivibuyu iptal ettirdi bana,dolayısıyla parasını fazlasıyla çıkarttı alet.

  • arenas  (17.07.20 23:04:39)
Ben de burada bahsedilmeyen ama benim sıklıkla kullandığım birkaç özelliğinden bahsedeyin.

1- Mi box kumandası televizyonu da açıp kapatabiliyor, bluetooth bağlantılı her yerden çeken bir kumanda ile TV'yi kontrol etmek güzel.

2- PC bağlamak için kabloya gerek yok, chromecast 4k desteklediği için PC ekranını olduğu gibi aktarabiliyorsunuz.

3- Steam link. Bu muazzam bir özellik, aslında kutunun özelliği değil Android programı ama mi boxta gayet güzel çalışıyor. PC'mdeki istediğim oyunu kablosuz bir şekilde TV'ye yansıtıp pürüzsüz bir şekilde gamepad ile oynayabiliyorum. Son zamanlarda en kullandığım özelliği bu.
  • Haldamir  (18.07.20 10:35:18)
hdmi bağla ne ya, biri de bunu kullananlarda pc yok muhtemelen yazmış :)

hdmi sök takıyla uğraşılır mı? pc'yi taşıması ayrı dert. al koy tv'nin önüne netflix & youtube & spotify üçlüsü yeter zaten.
  • ayin yazari  (18.07.20 11:09:41)
ne işe yarıyor bu acaba?

  • adetsancısı  (18.07.20 11:46:41)
kablo tak çıkarla uğraşılır mı diyenlere soruyorum. niye sürekli tak çıkar yapıyorsunuz ki?

  • sutlu nescafe  (18.07.20 11:50:05)
@sutlu nescafe

bu ürünü alma, pc bağla diyenlere yazdım onu. laptop'ı televizyona bağlamak tv'nin yanına taşıyıp kabloyu bağlıyorsun sonuçta. sonra da söküp çalışma masana geri götürüyorsun.

Bu durumda hem tv hem pc'yi de ayrı ayrı kullanamıyorsun. TV'de youtube vs açıkken kendin bilgisayarda işini yapamıyorsun misal. Bu sök tak ve taşıma eziyeti olmaması için bitane tvbox alıp bağlayıp unutuyorsun.
  • ayin yazari  (18.07.20 13:30:02)