araçtaki anlamsız uyarı

arabayı ilk çalıştırınca saçma sapan bi ikaz uyarısı veriyor lastik uyarısı gibi. ama ekrana bununla ilgili bi veri düşmüyor lastiklerde de düşük basınç yok.

sonra araba ile bi 20 dk yol yapınca kendiliğinden ikaz yok oluyor. saçma sapan sebeplerden ötürü serviste de kayıt açtırmak istemiyoruz.

bunu yaşayan tecrübe eden bilen var mı?
hizliresim.com

Hocam selam,

Araç nedir, ikaz dediğiniz de sanırım start-stop uyarısı. Doğru mu düşünüyorum?
  • rahibeler terasa  (17.07.20 11:46:01)
soldakini diyorsan el freni işareti

  • sizofren06  (17.07.20 11:46:03)
Araç BMW gördüğüm kadarıyla, o sinyal fren sistemleri ile ilgili bir sorun olduğunu gösteriyor ama bu sinyal ile birlikte orta ekranda ve varsa HUD'da da bir uyarı mesajı çıkması gerekiyor normalde, muhtemelen balata sensörleri ile ilgili bir sorun olabilir servise sormakta fayda var.

Hata mesajlarını görmek için Araç Durumu menüsüne gidin oradan Uyarı Mesajları'na geçiş yapın orada son uyarılar görünür.
  • solo  (17.07.20 11:55:23 ~ 11:55:49)
10 bin bakımı da gelmiş olabilir. Benim polo uyarı veriyor çalıştırınca ama ekranda da yazıyor bakım diye.

  • himmet dayi  (17.07.20 11:56:46)
arac 3.20i sagda isi gostergesinin hemen solunda ilk resimde ucgen icinde unlem isareti.
ekranda hicbir bilgi yok. baska bir sikinti olunca ekrana bilgi dusuyor ama.
bi 20 30 dk surus yapinca kendiliginden geciyor uyari. arabanin bakimi geldi ama ondan yapiyor olabilir bak.
  • turbo sadık  (17.07.20 12:25:39)
Ünlem işareti aracınızda bir sorun var ilgilenin demek için çıkıyor her hatada çıkar, Servis ile ilgili değil bende de 520 var servisini 1000 km geçirmişliğim var sadece aracı çalıştırırken uyarıyor şu kadar geçti servis süresi diyip kayboluyor ünlem orada kalıyorsa sorun başka. Eğer o kırmızı fren uyarısı da onunla birlikte 20 dakika kalıyorsa sorun fren sisteminde.

  • solo  (17.07.20 12:57:55)
kırmızı olan elfreni çekik ondan dolayı. araba boşta elfreni çekik onu gösteriyor. servis olabilir diye düşünüyordum.
e servis de değilse nedir?

  • turbo sadık  (17.07.20 13:13:27)
Cam suyu olabilir mi diyeceğim ama onda da cam suyu rezervuarı boş uyarısı verir o da 20 dakika sonra kaybolmaz su doldurana kadar hep kalır orada dediğimi denediniz mi siz?

Araç Durumu menüsüne girin orada Uyarı Mesajlarının geçmişi var oraya bakın bakalım uyarı var mı?
  • solo  (17.07.20 13:27:54)
yok orada sadece servis vaktinin yaklaştığına dair var.

  • turbo sadık  (17.07.20 13:29:16)
Muhtemeln el freni ya da balatalardan.servis kaydı açmanın bir önemi yok,uyarı veriyorsa bir an önce öğrenmek önemli ki zincirleme arızalara sebep olmasın.en kötü özel bir servister bir bilgisayara bağlat ne olduğunu öğren.

  • duptıs  (17.07.20 14:21:05)
Servis vaktinin yaklaşması ya da zamanın geçmesi o ünlemi çıkarmıyor ilginç bir durum var bir servise gösterin derim cevabı burada aramak doğru değil gibi.

  • solo  (17.07.20 14:47:04)
araç dizel mi?
dpf uyarısı olabilir mi acaba?

  • etna  (17.07.20 15:31:22)
benzinli.

  • turbo sadık  (17.07.20 15:56:28)
Dostum araç durumuna gir menuden orada ne uyarısı olduğu yazıyor,
Sarı olduğundan önemli bişey değil zaten

  • Yavuşuhlu  (17.07.20 21:14:06)
Servis zamanı.

  • derleme  (18.07.20 04:01:14)