Bel mr sonuc

Dr a yarın gostercem ama bakma şansı olan, yardımcı olabilecek kimse var mıdir acaba? Sıkıntı ne boyutta :)
edit: sonuç
Rapor
LOMBER SPİNAL MRG TETKİKİ Teknk: Sagttal T1A, T2A ve TİRM T2A, aksyel T2A. Bulgular: Lomber aks
düzleşmştr. Vertebra korpus köşelernde dejeneratf svrleşmeler zlenmektedr. S1 vertebra transzyonel
özellktedr. Bunların dışında lomber vertebraların korpus yükseklkler, dzlmler ve medulla ntensteler
normaldr; sagttal TİRM T2A serlerde patolojk medüller snyal değşklğ yoktur. Lomber ntervertebral
dsklern yükseklkler ve ntensteler normaldr. L4-5 ntervertebral dsknde düz anüler bulgng zemnnde
gelşmş lgamentum avum hpertrofs mevcut olup her k lateral reses yağ planı oblteredr; tekal sak sol
yarıda basılanmış olup sol ana snr köküne bası oluşmaktadır; her k nöral foramenn başlangıç bölümü
daralmıştır. L5-S1 ntervertebral dsknde düz anüler bulgng zemnnde santral posteror protrüzyon
zlenmektedr; spnal anteror epdural yağ planı oblteredr; tekal sak anterorda basılanmıştır; blateral
lgamentum avum hpertrofler lateral reses yağ planlarını posterordan daraltmaktadır; her k nöral
foramenn başlangıcı daralmıştır. Dğer lomber ntervertebral dsklern posteror konturları normaldr. Spnal
kord L1-2 dsk düzeynde sonlanmaktadır. Kauda ekuna normaldr. Lomber spnal kanal ön-arka çapı normaldr.
Paravertebral yumuşak dokular normaldr.
SONUÇ: - Lomber aksta düzleşme, S1 vertebrada transzyonel özellk, - Tarenen düzeylerde zlenen dsk
patolojler.

Fotoğraf kalitesi kötü baya okumak çok zor.

  • humblebirth  (16.07.20 22:22:57)
Disk problemleri görünüyor, sinir yapılara bası oluşturduğunu söylüyor, bacağa yayılan ağrı vs varsa onları destekleyici bir MR olarak görünüyor.

  • humblebirth  (16.07.20 23:51:08)
@humblebirth teşekkür ederim, bacağa agrı vuruyor dogrudur. bakalım artık yarın. sagolun

  • therevo  (17.07.20 00:10:25)