Sıfır arabada koltuklar kılıflı mı kullanılmalı kılıfsız mı?

Merhabalar

Sıfır arada koltuklara kılıf almasan bişi fln dökülür de kalıcı iz olur diye korkuyorum.

Kılıf alsam da bu sefer orijinallleri pahalı ve kılıfların altında biriken pislikler de koltuklarda leke bırakabiliyormuş.

Tam karar veremedim, siz ne dersiniz?

Güle güle kullanın, çocuk varsa düşünülebilir belki ama yoksa kılıf çok gerekli mi bilemedim. Ama alınacaksa da zaten yıkamalar esnasında arabanın içi de temizleniyor, yani kılıfın altında bir şey kalacak diye endişelenmeye gerek yok bence.

  • panamera  (16.07.20 16:52:53)
Kılıf değil de koltuk minderi kullanıyorum ben. Hem daha pratik hem de kılıflar "airbag'e uygun" yazsa da o konuda güven vermiyor bana. Koltuklarda bulunan yan hava yastığı varsa kılıf kullanmayın.

Şu tip koltuk minderi kullanıyorum:
n11scdn.akamaized.net
  • lancelot du lac  (16.07.20 16:59:55 ~ 17:00:31)
Hocam dökülecek, daha doğrusu dökülünce leke bırakacak şeyleri arabada tüketmemek en doğrusu zira kılıftan da geçebilir. Onun dışında doğal olaylar (kusma vb) zaten koltuk temizliğinde çıkıyor.

  • giovanne  (16.07.20 17:10:53)
Bana arabayı sıfır aldığımda bayiden koltuk koruma yapalım size 350 olur demişlerdi.

Sonra kendim araştırdım, yaptıkları şey şundan sıkmakmış... urun.n11.com

Kumaş koltuğun sıvı geçirmesini ve leke tutmasını engelliyor. Bol bol kullansan, iki kutu harcasan 100 lira bile tutmuyor.
  • armagan abanuz  (16.07.20 17:11:36)
güle güle kullanın öncelikle,
siz dökün hiç de düşünmeyin, kılıf kullansanız da eskiyecek.
kullanmadığınızda gider temizletirsiniz, kusmuk, kan ,idrar ,herşeyi çıkarıyorlar.
hatta siz kendiniz bile çıkarabilirsiniz.
çok da sakınmayın, sakınan göze çöp batar misali.
rahatınıza bakın, arabanızı gönlünüzce kullanmanız dileğiyle.
  • bugga  (16.07.20 17:36:44)
sigara içmiyorsanız kılıf falan almayın. koltuğa boya ve süt dışında birşey dökülmedikçe her türlü temizleniyor.

  • false pretension  (16.07.20 18:52:43)
Çocukluğumdan beri hiçbir arabamızda kılıf olduğunu hatırlamam. Temizliğe gidince hepsi çıkıyor bir şekilde.

Benim koca şişe şarabı boca etmisligim, guaj boyayı dokmuslugum, şalgam patlatmisligim var. Hepsi çıktı.
  • fraise  (16.07.20 18:54:40)
Kılıf kötü durur bence de.

  • adivar  (16.07.20 21:34:48)
Arabanın tadını başkalarının çıkarmasına izin vermeyin. Çocuk varsa düşünülebilir ki o da kendi koltuğunda oturacak. Arabada dökülüp iz bırakabilecek şeyleri kilitli termosta tüketin, gıda tüketmeyin, anahtar vesaire üstüne oturmayın, montla bindiğinizde çıkarıp arka koltukta yere koyun yeterli.

  • denizgonen  (16.07.20 22:32:50)
Hayirli olsun, kazasiz belasiz kullanin insallah.

Sifir araba almissiniz, kirlenir mi stresine girmeyin, keyfini cikarin. Kirlenirse de kirlensin, hayat bu, olur oyle seyler. Kendi arabanizin keyfini siz cikarmayacaksiniz da kim cikaracak? Hayat kisa, bu strese degmez.
  • taurina  (17.07.20 03:44:26)
Maksat satarken daha çok para etmesi.

Ben de yukarıda fotosu paylaşılan koltuk minderinden kullanıyorum.
  • elitoangelito  (17.07.20 14:12:43)