MS Access kabugundan Sozlukler yapmak...

Simdi bi arkadas icin lazim, sulalenin bilgisayardan anlayan cocugu olarak bana dustu ama zerre anlamiyorum bu Access'den ya da veritabani islerinden. Yas da gecti bayagi, biraz kurcaladim Access 2000i ama baktim olacak gibi degil.

Simdi soyle 150 kelimelik falan bi sozluk hazirlicam. Sozluk degil de sozluk veritabani? gibi bisey sanirim. Ben kelimeleri excel e ya da worde felan yazsam. Mesela Excelde

. | ...A....|....B...
1 | Apple...|..Elma
2 | Table...|..Masa

şeklinde tablo yaptım diyelim, sonra nasıl bunu veritabanı haline getirebilirim? Ya da daha kolay yolları var mıdır? Ya da biri bana örnek olarak 5 10 maddelik bi tane hazırlayıp yollasa ben gerisini getirsem mesela?

Valla uğraştım kurcaladım bayağı, excel tablosu gibi bişeyler yapıyorum access de ama o yaptığım şey veritabanı oldu mu ne oldu o konuda bi fikrim olmuyor. Çok aciz durumdayım Access karşısında. Madara oldum resmen

açılınca sağda boş veritabanı oluştur bölümü var, ona tıklayıp yeni veritabanı oluşturun, sonra yeni bir tablo oluşturun bölümüne tıklayın, orada sütün adlarını belirleyin A VE B (türleri text) olacak şekilde, daha sonra kaydedin tablonuzu sizden isim girmenizi isteyecek sonra tablolar bölümünde tıklayıp açın tabloya bildiğiniz excel'den farksız tablo çıkıyor ortaya oraya ekleyin istediğiniz gibi.ü

aslında iskelet yapıyı söylersiniz(sütün adları ve kaç tane olacakları) hemen oluşturup size gönderebiliriz, siz de içini doldurursunuz.
  • ocanal  (06.05.10 20:13:43 ~ 20:14:25)