ingilizce telafuzu düzeltmek

selam, ingilizce telafuzumu düzeltebileceğim bir kaynak var mı, yıllarca bu dile maruz kalmama rağmen telafuz konusunda aşırı gerilerdeyim. örneğin atıyorum muscle'ın okunuşu "masıl" değil de "maskıl", anti'ın okunuşunun entay olduğunu yeni öğrendim bu zamana kadar anti diye söylüyordum kimse de düzeltmedi. genelde i ve ay arasındaki farkı bilemiyorum. mesela mike mayk ama nike neden nayki?

bol bol dizi izle konuşulanları takip et harici bir öneri arıyorum.

forvo.com
Muscle konusunda öğrendiğiniz şey yanlış öncelikle, doğru bildiğinizi bozmuşlar.
Telaffuzu düzeltmenin tek yolu da bol bol konuşmak ve düzgün aksanlı İngilizce dinlemek.
  • kobuzchu kiz  (14.07.20 20:02:48)
Anti'yi amerikan biritish farkli okur 2 okunusu var. British mi amerikan mi konusacaksin onu kesinlestir. Sonrasinda fonetik alfabeyi ogren, dictionary.cambridge.org kullan, zamanla oturur. Unlu adi, marka adi dogru soylemek istiyorsan youglish.com Onemli olan w, th gibi seslerini ogrenmek, weak formlari benimsemek I'll, I'd, I've , wat ar yu doing? mesela wotiyi doing oluyor, how are you hawiya oluyor bu tarz seyler daha onemli, scissors'i siizirs dedin skissirs dedin inan onemli degil, biz Turklerin takintisi sacede

  • neverletyougodown  (14.07.20 20:45:50 ~ 20:49:29)
Elsa Speak applikasyonu

  • kaset  (15.07.20 12:57:39)