Korona oldum sorusu olan var mı?

Selamlar 2 günlük 38 derece ateşten sonra bugün yapılan tomografide covıd pozitif çıktığım kesinleşti şu an hastenedeyim 5 gün yatıp duruma göre 14 günlük ev karantinasına geçeceğim.

Bende ki belirti sadece ama sadece ateşti, geri kalan herşey turp gıbıydı, mesela şuan ateşimi ölçtüm 38 çıktı yine ama alnım buz gibi :)

varsa soru cevaplarım

Nereden kaptiginizi az cok tahmin edebiliyorsaniz, belirtiler kac gun sonra basladi?
Bizim is yerinden birisi de pozitif cikti. Gecen carsamba o maskesiz, ben maskeli bir sekilde, acik havada, 2.5 metre mesafeden 2 dakika konustuk. Dun hastaneye gittim, belirti olmadigi icin test yapmadilar. Esimi annesine gonderdim. 5 gun gecti, belirti gostermeyi bekliyorum.

  • marcelorios  (13.07.20 23:44:34)
gecmis olsun oncelikle

1- nasil ve nereden kaptigina dair suphen var mi?
2- surecin en basindan beri bir cok kisinin dikkat ettigi alisverislerini yikamak, vs gibi seylere dikkat tmis miydiniz?
3- bir anda mi ateslendin? yoksa yavas yavas hastalik geliyorum dedi mi?
  • exlibris  (13.07.20 23:49:36)
inan hiç tahmin edemiyorum çünkü 1 aydan beri sadece 3 kişi ile takılıyorum ki sadece yürüyoruz, belirtiler dün akşam başladı. aynen abi, ailem ne olacak pek, dedim doktora en azından test yapın, belirti göstermeden yapamayız dediler.

  • paramolacak  (13.07.20 23:50:37)
çok geçmiş olsun.

1.maske takıyor muydun? hijyen falan? neler dikkat ediyordun/etmiyordun?
2.hangi hastaneye gittin ilk?
3.testi sen mi istedin? kim önerdi?
4.direkt tomografi mi çekildi önce başka bişeye baktılar mı?
5.ailen test yaptırdı mı?
  • jimjim  (13.07.20 23:50:52)
tat-koku kaybı yok mu hiç?

  • Bruce  (13.07.20 23:53:08)
@exlibris 1- yok kankacım zaten 1 hazirandan beri 3 kısı ıle takılıom birisi kardeşim sadece yuruyoz. ondan oncede 16 marttan 1 hazırana kadar istanbulda kapı önüne bile adım atmadım.
2- yok yıkamıyordum paketli ürünleri açıp hemen atıyordum pakedini
3- 2 öncesine kadar bıseyım yoktu 2 gündür sadece içimde ateş var bu arada :)
  • paramolacak  (13.07.20 23:53:30)
@jımjım
1- uyurken bile takıyordum desem yeridir :) pantolon ceplerimde bile dezenfektan taşıyorum :)
2- devlet hastanesine gittim
3-ateş 38 i geçince ben kıllandım gittim doktor yapıştırdı tomografiyi
4-kan aldılar, tomografi çektiler, ekg çektiler
5- yok yaptırmadı ne zaman belirti olursa o zaman yapıolarmıs zaten
  • paramolacak  (13.07.20 23:56:50)
@bruce yok be bankacım turp gıbıyım valla :)

  • paramolacak  (13.07.20 23:57:16)
pcr testi yapmadı mı doktor? sadece tomografi mi çekildin?

Eğer testleri direk böyle yapıyorlarsa vaka sayısın az çıkması normal. Tomografi sonucunu official test verisi olarak göstermiyorlar çünkü.
  • hayaletimsi  (14.07.20 00:06:27)
boğaz iltihabın var mıydı

  • eyeinthesky  (14.07.20 00:08:18)
yaa peki market alışverişleri?
dış dünyayla temas nasıldı?
yani maske okey de hijyen?

aklım almıyor :(
tekrar geçmiş olsun hemen atlatırsın inşallah.
  • jimjim  (14.07.20 00:13:36)
@hayaletimsi pim yüzde yüz sonuc vermiyormuş, negatif çıkan biri ıkıncı testte pozitif olabılıyomus, bu ara bu teorileri bi kenara bırakın derim.

  • paramolacak  (14.07.20 00:15:18)
arkadaşlar yaş otuz hayatımda diş tedavilerim hariç doktora 5. gelişim kronik hastalığı bırakın normal hastalığım bile yok :) sadece tek belirti ateş başka hiç bi belirti yok tu :=)

  • paramolacak  (14.07.20 00:17:42)
Geçmiş olsun. Çevrenizde, görüştüğünüz kişilerde hasta olan yok mu henüz? Birde hastanede durumlar nasıl? Rahat mısınız?

  • GoodMorningTeacher  (14.07.20 00:21:33)
@goodmornıng

dediğim ailem hariç zaten 2 -3 kısı ıle görüşmüştüm onlarıda aradım dikkat edın kendinize diye. rahatım acayip yerinde küçük bı şehirde oldugum icin burada kı devlet hastanesi , istanbulda ki orta sınıf özel hastaneye bedel ( personelden bahsedıorum yaklaşım ilgi vs ) odalar 4 yıldızlı hotel ayarında.
  • paramolacak  (14.07.20 03:12:51)
corona olup nasil sakin kaliyorsun?
1 hafta sonra olcem sorulari alayim:)

  • baldur2  (14.07.20 04:52:54 ~ 04:53:36)
baldur, napayım hocam ? yakınmanın bi çaresi var da ben mi biliom :)

  • paramolacak  (14.07.20 06:56:39)
Hastaneler boş olduğu için yatış verdiler büyük ihtimal. Ben mart ayında pozitif çıktım ikinci negatifi alana kadar toplam 30 gün falan evde kaldım, hafif geçirmiştim. Akşamları koşuyorum ciğerlerde sıkıntı yok. Sende hafif atlatıyorsun. Muhtemelen hasar kalmayacak moralini yüksek tut.

  • kanlakarisikyagmur  (14.07.20 09:13:21)
Gecmis olsun, benim sorum yok. Bizi haberdar et, iyi misin nasilsin diye. Merakta birakma:) Tez zamanda acil sifa diliyorum

  • balpolen  (14.07.20 12:17:25)
çok geçmiş olsun. inşallah ben olursam ben de böyle olurum.
benim sorum şey, madem iyisiniz sadece tek belirti ateş, niye 5 gün hastanede kalıyorsunuz ki?

  • matilda  (14.07.20 14:40:07)
ben cevap vereyim son soruya. genç hastalarda akciğer hasarı ciddi olmasa bile kalp kasındaki reseptörü de etkileyebiliyor bu virüs.
o yüzden gözlem altında tutmak faydalı, hani öksürmez ama ekgde bir belirti görürsün yoğun bakıma sokarsırn.

  • masseter  (14.07.20 15:09:42)
evde yatacağına burda yat dediler :)

  • paramolacak  (14.07.20 16:51:03)
Merak eden arkadaslara :)

dün yapılan sürüntü testim negatif çıktı, bugün birtanem daha yaptılar
  • paramolacak  (15.07.20 12:02:24)