Benzin alırken pompa atıp durdu

İyi akşamlar arkadaşlar. Bugün benzin alırken pompa sürekli attı. Pompacı arkadaş tetiği eliyle sıkarak doldurdu. İlk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Pazartesi günü doldurtmuştum en son, bir sorun olmamıştı. Aracım 2018 model, 20bin km'de. LPG yok. İnternette arama yaptım iki durumdan bahsediyorlar:

1- Benzin deposunun hava tahliye borusu tıkanmış olabilir. (Ama bu durum genelde yaşı ilerlemiş araçlarda çıkmış)

2- Bazı araç tanıma sistemli pompaların ucundaki sensörden dolayı pompa ucu tam olarak içeri giremiyor. Depo kapağının girişindeki kapakçığı tam açamıyor. Bu yüzden atıyor. Araç tanıma olmayan pompadan doldurtun.

Yarın servisi arayacağım ama acil bir problem değilse muhtemelen randevu verecekler 3-5 gün sonraya, tedirgin oldum. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Aniden olur mu bu hava tahliye borusunun tıkanması?

Olur oyle,sıcak havda daha çok olur.

  • duptıs  (13.07.20 21:47:14)
arada oluyor oyle

  • turbo sadık  (13.07.20 23:16:32)
pompayla alakalı. geri emişi çok hassastır depon doludur atar.

  • orpheus  (14.07.20 00:56:36)
Gecen bize de oldu, arac 2020 modeldi. Baska bir benzinlige gittik sonra, orada yasamadik bir problem

  • balpolen  (14.07.20 00:58:35)
pompada sikinti vardir. Tahliye borusunun tikanmasi bir kere basima geldi arac 15 yasindaydi, yeni aracta cok dusuk ihtimal.

  • cooperr  (14.07.20 08:21:39)
1 hafta önce peugeot partner şirket aracında aynısı başımıza geldi, bir sonraki dolumda bir sıkıntı yaşamadık. sebebini hala bilmiyoruz.

  • kimlanbu  (14.07.20 08:58:09)
Servise gitmene gerek yok yav, her seferinde böyle yapmaya devam ederse gidersin.

  • antihero  (14.07.20 16:45:26)