Önemli Mail Adresi Tavsiyesi

Arkadaşlar bu konuda bir çok soru sordum ama gerekli cevabı bulamadım.

1. Gmail'de ismime uyan, profesyonel duran ve ciddi kombinasyon ne yazık ki alamıyorum. Bir şekilde sayı eklemem gerek ama onu istemiyorum.

2. Her mail adresleri bütün kullanıcı verilerini işliyor ama Gmail'in ve Google'ın bunu daha fazla yaptığını düşündüğüm için Gmail kullanmak istemiyorum.

Elimde hali hazırda:

soyadisim@outlook.com
soyadisim@aol.com

Adresleri mevcut. Sizce bunlardan hangisi daha iyi? @Aol.com bir yerden sıcak geliyor ama 2-3 sene sonra biz kapattık deme şansları var mı? Güvenlik - hack konusunda sorun yaşar mıyım? Aynı zamanda Drive kullandığım için @Aol.com da hali hazırda Drive-Cloud hizmeti yok, öneriniz ne olur acaba?

@Gmx.net kullanmak istiyorum ama Almanya dışından kullanıcı kabul etmiyor. @Gmx.com da da 2 adımlı doğrulama yok.

açıkçası ikisininde kapanması zor. biri microsoft biri american online.
kendi adınla alan adı alıp onun üzerinden mail adresi oluşturmak da diğer seçenek.

undundund.com
undun@undundund.com
gibi...

hatta benim aol.com.tr uzantılıymış.
  • sutlu nescafe  (13.07.20 19:19:49 ~ 19:22:32)
Aol, Yahoo altyapısı kullanıyor sanırım? Yahoo dan dolayı güvenlik sorunu yaşanır mı peki acaba?

Domain yerine;

Aol - Yahoo - Outlook arasından hangisi mantıklı olur acaba?

Yandex vs. de Rusya işi kullanmak istemiyorum :). Başka öneri varsa olabilir Domain dışında.
  • undundund  (13.07.20 19:21:38)
aol yahoo ilişkisini bilmiyorum. bilinilirlik açısından outlook'u seçerdim.

  • sutlu nescafe  (13.07.20 19:24:50)
google'dan kacis yok. zaten cok devlet sirri falan tasimiyorsan google microsoft hepsi ayni, sanki microsoft google'a gore melek gibi yazmissin. aol'un outlook'un falan soyadisim avantaji gmail'in kullanislilik avantaji yaninda cok zayif kalir.

  • hot potato  (13.07.20 19:37:30 ~ 19:37:57)
Mail adresine bu kadar onem veriyorsan ve yilda 99 dolar verebileceksen: hey.com

  • lemmiwinks  (13.07.20 20:04:09)
bence gmail olmayacaksa microsoft yani outlook. son zamanlarda güzel uygulamaları var ve hepsi birbirine entegre çalışabiliyor.

bir de işin başkalarına telefonda kodlarkenki kısmı var tabi, bu durumda aol daha kolay ama yine de outlook derim.
  • sanal uyku  (13.07.20 20:08:55)
hey.com güzel ama 1-2 seneye yok olacaktır. kim 99 dolar verir ki? gsuite den kendi domainimi kullanırım onu yapacağıma

  • undundund  (13.07.20 20:10:55)
gsuite diyecektim ben de. iş için kullanacaksan gayet mantıklı gsuite

  • argent dawn  (13.07.20 21:23:57)
icloud.com alabilirsiniz.

  • lancelot du lac  (13.07.20 21:43:41)
hey.com yok olmaz :)

  • lemmiwinks  (14.07.20 22:49:46)