pimapenin yukarı açılmasını sağlamak

Arkadaşlar elimizde sadece yana doğru açılan pimapen pencere var. bunun yukarı doğru da açılabilmesi için yapılacak bir şey var mıdır acaba yeni pencere almak dışında?

mahallede pimapenci varsa çağır, mekanizma değiştirip yapar.

  • malheiros  (13.07.20 15:32:04)
bildigim kadariyla her pencereyi cift acilima cevirmek mumkun olmuyor, kasaya oturmuyor o kullanilan mekanizma vs.. ama yine de ona uygun bir mentese vs var mi ya da yapilabilir mi diye gercek bir pencereciye (bu pvc sistemlerden bahsediyorum elbette) danisirsaniz daha dogru sonuc alabilirsiniz..

  • mecik balit  (13.07.20 15:35:14 ~ 15:53:53)
yaptırınca eskisi gibi sağlam kapanmayacak bilginiz olsun.

  • marlonbranda  (13.07.20 15:49:00)
şunun gibi mekanizmalardan edinmeniz gerekiyor, civarda mutlaka vardır pimapen işleri yapan. onlardan fiyat alın bence

www.gittigidiyor.com
  • pislick0  (13.07.20 15:52:50)
Dönüşüm yapılabiliyormuş ama ilk yapanlar standartlara uydularsa. Aşağıdaki firmayla alakam yoktur, google'dan buldum.

www.pentamiri.com
  • kimlanbu  (13.07.20 16:12:48)
Açılın ben doktorum. 3 ay önce eve sıfır tadilat yaptırdık, pencereler de değişti haliyle. Tadilatı yapan gerizekalı arkadaş üstten açılım yerine düz pimapen taktı. Kavga dövüş zorla usta getirttik eve üstten açılım yaptırmak için. Şimdi şöyle söyleyeyim;

Üstten açılım yapılacak pencere kanatları çıkarılıyor, kasa üzerinde kalan menteşeler sökülüyor. Kanat üzerindeki metal kilit aksamları çıkarılıp üstten açılıma uygun olanlar monte ediliyor. Pencere kilit kolu çıkarılıyor ve iç aksamı değişiyor. Kasaya yeni menteşeler takılıyor. (Düz açılım pencere menteşeleri çıkarıldığında aşağıda 3 yukarıda 3 olmak üzere 6 adet vida deliği kabak gibi kalıyor pencere pervazında, üstten açılım menteşeleri farklı yerlere takılıyor)

İyi bir pimapenci bulmanızı öneririm, benimki baya iyiydi herhangi bir sıkıntı yaşamadık şu ana kadar. Ancak iş sandığınızdan daha zor olacak muhtemelen, çoğu pimapenci pencereyi kendisi yapmadığı için kabul etmiyor, kabul edenler de fahiş ücretler istiyor.
  • captainimsi  (13.07.20 17:32:26)
kanatli pencereyi ayni zamanda vasistas gibi cift yonlu yapmak da mumkum ancak cok onemli degilse bulasmayin.

  • turbo sadık  (13.07.20 23:25:44)