Yurtdışına giderken ilaç çantası

Doktor, eczacı, yada bilgisi olan arkadaşlar.
Yurtdışına giderken yanımıza hangi ilaçları
alalım acil ihtiyaçlar için(ateş, baş ağrısı, yanık,ishal,
krem vs.)
Bir liste yapsak neler
götürebilir ? aile hekimine gidip söylesem bana böyle
bir ihtiyaç listesi yazar mı?

Ben tasinirken 4 kutu fln antibiyotik getirdim. Bir kutu dis apsesi, soguk alginligi, idrar yollari enf gibilere iyi gelen farkli antibiyotikler. En onemli kisim bu bence.

Ulkeye gore degisir ama ben amerikadayim, recetesiz de agri kesici, ishal mide bulantisi ilaclarini rahat aliyorsunuz. En onemli kisim antibiyotik
  • oscar  (12.07.20 21:41:17)
- antibiyotik kesin götürün. diş hekimi tanıdığınız varsa hemen yazar.
- nurofen ateş düşürücü
- bepanthen
- vicks krem (suya atınca burnunuzu açar burun tıkanıklığında)
- boğaz spreyi
- pastil
- alerjiniz varsa ona uygun ilaçlar. mesela benim polene çok alerjim var ve gözüm kuruyor. göz yaşı damlası götürmüştüm
- reflor
- içki içiyorsanız ertesi gün baş ağrısını geçirmek için Alka-Seltzer
- yine gece rahat uyku için breathe right burun bantları olabilir.
  • elektr10  (12.07.20 23:14:11)
uygun bir antihistamin hap ve krem
ağrıkesici (arveles), mide ilacı (meteospasmyl), ibuprofen içeren bişey
fucidin tarzı bir krem.

bunun dışında ben antibiyotik götürmeyi uygun bulmuyorum enfeksiyonun ne olduğunu bilmeden almak yanlış geliyor.
  • orpheus  (12.07.20 23:17:35)
En çok aradıklarım:

Arveles, antibiyotik
  • noluyo yaa  (12.07.20 23:49:37)
Ülkenin girişlerde ilaç sokmaya izin verip vermediğini de araştırın.

  • hububrad  (13.07.20 07:35:41)