[]

Araştırma görevlileri norm kadrodan mı atanır?

Ve neden doktora bittikten sonra aynı okulda devam etmez genelde?
 
arastirma görevlileri birkac farkli kadroda görevlendirilir. daha önceleri 33. madde ile norm kadro üzerinden sabit kadro ile istihdam ediliyordu. yani doktora yüksek lisans bitse de maaşını almaya devam ediyordun.

simdilerde neredeyse sadece 50d maddesinden işe aliniyorlar, bu da yüksek lisans doktora bitince kadronun sona ermesi demek.

yl doktora bitirdigin yerde kadroya girememen aslında bütün dünyada yaygin bir durum ve bircok sebebi var. türkiyede lisansa girdigi bölümden profesör olarak emekli olan bircok insan var, bunun da bircok mahzurlari var.
  • proteus  (12.07.20 17:43:00) 
Artık sadece 50d ile atanıyor. Bildiğiniz üzere o da geçici. Doktora bitince ilişiğiniz kesiliyor.


  • fezagezgini_4  (12.07.20 17:58:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.