Oturmadigim ece 225 tl elektirk faturası gelmis

Ocaktan beri evde değilim iki hafta falan oldu ve sadece buzdolabı çalışıyor. Fatura 3. Ayda okumaya başlamış bide ev olarak değil ticarethane olarak gözüküyor. İtiraz etsek fayda eder mi bilemedim

buzdolabının kapağı tam kapanmamışsa çok yakıyor. bizzat kendimden biliyorum. eğer böyle bir durum varsa lastiğini değiştirin.

ya da buzdolabınız A++ değilse yine çok elektrik harcar.

evi kullanmıyorsanız buzdolabının fişini çekin bakalım faturanızda bir şey fark edecek mi görün.
  • elektr10  (12.07.20 15:28:29 ~ 15:37:21)
öncelikle önceki faturayı bulup son okunan değer , şuan faturadaki değeri kontrol etmelisiniz. bulardan sonra ise saate bakıp değer doğrumu bakmanız lazım.

pandemi sürecinde geçen senenin elektrik faturalarının ortalaması alınarak faturalandırma yapıldı. Yani kimse gelip saat okumadı. bu sebeple evde olup olmamanız bir şey değiştirmiyor.

sonraki faturalarda şayet fazla kesilmiş ise mahsuplaşma yapılacak denildi ama yapılmıyor anladığım kadarıyla. millete 3 ay geçen senenin faturası geldi. yetmezmiş gibi bir de 3 aylık kullandığının faturası geldi.
  • janavarorion  (12.07.20 15:42:43 ~ 15:43:24)