Bilgisayarda Google maps'te çizdiğim rotayı telefonda kullanma

Nasıl kullanılıyor yavvv? Uğraştım uğraştım rota çizdim tabi pc'de kalıyor. İnternette my maps üstünden çiz demişler, ok çizdim, telefonda açınca çizdiğim rota şeklinde çıkıyor ama navigasyon kullanılmıyor o rotada. Nasıl kullanabilirim? 6 tane nokta var ve aralarındaki yollarıda sürükleyip değiştirdim bazılarının. Sanıyorum tarayıcıdaki linki kopyalayıp atınca telefonda çıkıyor (Attım ve evet çıkıyor) ama denemedim tabi, bu şekilde kesin çalışıyor mu?

Bonus olarak ilk konum olarak bir adres değil de mevcut konum ayarlanabilir mi?

Google earth programından rotanı, alanını, vs. çizdikten sonra kml dosyası olarak kaydediyorsun. Bu dosyayı okuyup çalıştıran bir sürü program var. Store a girip kml yazman yeterli.

Mesela hızlıca baktım şunları buldum:

play.google.com

  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (12.07.20 07:56:42)
Google mapste rotayı belirledikten sonra, o rotayı kendine SMS veya mail olarak atabiliyorsun, onu da telefonda görüntüleyebiliyorsun

  • etna  (12.07.20 09:05:58)