[]

Psikiyatrist dostlara soru

20 mg Essitalopram kullanılıyor. Tedavide 7.ay oldu. Hala gerginlik, dikkat dağınıklığı hali yaşanıyor. Normal mi?
 
doktor değilim, ancak bildiğiniz üzere psikyatrik ilaçlar herkeste aynı etkiyi gösteremeyebiliyor. doktorla nasıl bir takvim çizildi 20 mg al iyi gelecek mi denildi ? 7 ayda etki görülmesi lazım diye düşünüyorum.


  • fezagezgini_4  (11.07.20 18:33:04) 
antidepresan etkinliğinin başlaması genelde 3 hafta alır, en yüksek seviyeye ulaşması ise 2 ayı geçmez. şikayetlerinizin 7. ayda yüksek doz essitalopramla devam ediyor oluşu tedavinin düzenlenmesi gerektiği anlamına gelebilir. buradan tanı ve tedavi düzenlemesi yapmak da mümkün olmadığından muayene olmanızı öneririm.


  • gibicibicis  (11.07.20 18:58:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.