kütükten yatak yaptırmak

www.oldwooddesign.net

Bunun gibi bir yatak nasıl yaptırılır?
rastgele bir marangoza gidip ''2metre boyu, 1 metre eni, 30cm yüksekliği olan bi kütük bul'' mu diyeceğim?

ve ne kadara patlar?

Marangoz değilsen pahalıya patlayabilir. Sadece kalası yapıştırmak yeterli değil ısıl işlemden de geçmesi gerek. Yoksa içinde oluşacak habitat seni yer.

  • pass  (10.07.20 19:33:41)
Bu tip kalaslar m3 olarak satılır. Bence boyut verip nakil ettirdikten sonra sırayla zımpara-verniksiz pinoteks(ahşap koruyucu)-dekoratif mat vernik(ya da mat yat verniği) işlemlerini yapatsanız böcekten korur.

Silinmiş kereste alırsanız zımpara işiniz az olur. Gördüğüm kadarıyla her bir kalas 20x30x250 cm boyutunda. (En*yükseklik*boy)

Yatak boyutunu 160x200 kabul edersek bu boyutta 10 adet kalas işinizi görür (200x250 karyola ölçüsü).
Eğer tek kişilik yataksa buna göre revize edin işte; 90x190 için; 120x250 dersek 6 adet 20x30x250 cm (0.9 m3) gibi

Kereste m3ü 10x0.2x0.3x2.5=1.5 m3
Metreküp fiyatını ve bu özel ebat nedeniyle oluşacak fiyat farkını siz öğrenirsiniz üreticilerden.
1.5 m3 için kereste fiyatı + nakliye + 2-3lt pinoteks + 3lt vernik
  • filipis  (10.07.20 22:42:40)