[]

pc, klasor adlandirma

arkadaslar, klasore once tarih sonra da isim veriyorum;
ornegin
July 10_2020 Eksi duyuru
ama goruntusu hosuma gitmiyor ya.. siz nasil yapiyorsunuz. nasil yapayim?
baska seylerde deniyorum ama o zaman gun sirasina gore degisiyor. ben en son ekledigim en ustte olsun istiyorum.
ayi rakam olarak degil harfle yazmayi seviyorum..

 
ana klasörde boş yere sağ tık > sort by > date modified

ya da

ana klasörde boş yere sağ tık > sort by > more > date created bulup tik at > sort by > date created
  • beyaz power ranger  (10.07.20 17:44:07 ~ 17:47:53) 
Ben değiştirme tarihine göre hem sıralıyorum hem gruplandırıyorum. En çok uğraştığım dosyalar yukarıda oluyor böylece. Dosya adı fena fikir değil aslında, hem başka yere kopyalasan da tarih kalır ama alfabetik sırala dışında isme göre sıralamanın yolunu bilmiyorum. O da sizin işinize yaramıyor


  • Estate  (10.07.20 18:11:11) 
Tarihe gore siraladigimda hep o sirayla acmiyo. Duzeltmek istemiyorum her seferinde.


  • durgunfoton  (10.07.20 18:36:03) 
senin için denedim bir sıkıntı yok bende. her klasörü sort by name default olarak açıyor test klasörünü sort by date modified açıyor.


  • beyaz power ranger  (10.07.20 18:42:57) 
Tesekkur ederim. bi arastirayim ben de


  • durgunfoton  (10.07.20 18:47:29) 
araştıracak bir şey yok. date modified ile sortladıysan içine en son veri yazdığın alt klasörü en başa getirir. sort by date created yaparsan alt klasörün oluşturma tarihine göre sortlar. o yüzden ilk cevabımda ya da olarak belirttiğim kısmı yapman gerek.


  • beyaz power ranger  (10.07.20 18:51:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.