ev kiralamak ve evcil hayvan meselesi

buna karışan ev sahibi olur mu? evi gittiniz gördünüz. kedim/köpeğim var dediğiniz anda ev sahibi vazgeçti mesela. ya da ekstra depozito/kira istedi...

çoğu ev sahibi evini kiraya vermeyi tercih etmiyor. açıkçası haksız sayılmazlar. eve ve hayvanına kötü bakan çok insan var. tuvalete diye apartmana çıkaran bile gördüm ben. söylemeden eve çıkmak da pek mantıklı değil çünkü illa öğrenecek ve bir sürü sorun yaşayacaksın. o yüzden ev sahibinin de onayladığı bir ev bulmaya çalış. genelde kabul edenler zaten hali hazırda hayvan seven insanlar olduğu için ekstra kira/depozito isteyen hiç görmedim.

  • elphantgun  (10.07.20 13:30:38)
ekstra depozito ya da kira istenmez ama evi size kiralamayabilir.
kedi genelde hiç sorun olmuyor ama köpek sorun olabiliyor.
istememe hakkı var.
tabii yaşadığınız muhit de önemli.

bir de hayvanı olan insan için apartmanda hali hazırda hayvanı olan birilerinin olması daha iyi.
söylemeniz lazım evi tutmadan, hatta kontrata da yazdırdım ben evde kedi beslendiğini.
  • blatta hiberna  (10.07.20 13:30:45 ~ 13:31:12)
Kedi için soru çıkaran hiç görmedim/ duymadim da köpek istemeyen oluyor. O yüzden önceden konuşmak gerekir.

  • fraise  (10.07.20 13:51:02)
Benim anlamadigim ev sahibi bunu neden bilmeli ki? İstedigin evi kirala kopeginle kedinle yasa keyfince

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (10.07.20 16:02:14)