Yazlık mı Ev mi?

İstanbul'da gayrimenkul merkezden (Şişli - Mecidiyeköy) yatırım amaçlı 2+1 ev mi alınmalı yoksa adalardan (Burgaz ya da Heybeli) 2+1 yazlık mı?

Adalarda eli yüzü düzgün evler en az 1 milyon onda kredi çekebiliriz ancak. Bir de adadaki evi bazen airbnb ile kiralarım fikri geldi aklıma. Özellikle haftasonları kiraya verilse en az merkezden alacağın kira kadar gelirin olur.

Bütçe 750 civarı.

Sizin düşünceniz nedir?

@r evolution bu biraz papatya falı bakmak gibi :) yakın zamanda olacağından emin miyiz?

  • elektr10  (09.07.20 22:29:43)
yazligi neden adalarda aliyorsunuz? yazlik bolgelerden alin bence.

ve evet, ben de depremden once adalardan veya diger deprem bolgesi olarak belirlenmis, cok hasar gorecek yerlerden ev almamanizi tavsiye derim.

ben olsam izmir veya bodrum'da bir yazlik alirdim.
  • batlegolas  (09.07.20 22:32:00)
@batlegolas

istanbul'da ikamet ediyoruz. bodrum'a yıllardır gidiyoruz devremülkümüz olduğundan fakat artık yol vs gözümüzde büyüyor (uçakla gidilse bile).

adalar hem yakın hem de denize de girilebiliyor. bir de bodrum'da satılık ilanları çok uçtu. istediğimiz evi bulmak zor bu bütçeye.

deprem konusunda haklısınız ama ne zaman olacağı muamma.
  • elektr10  (09.07.20 22:37:14 ~ 22:53:38)
Merkezden ev en temizi. Airbnb işi zahmetli bir iş uğraşıp peşinde koşman gerekiyor.Evin hor kullanılması da cabası. Adalarda yazlık ölü yatırım olur diye düşünüyorum. İmkan varsa Şişliden ev daha mantıklı gibi.

  • gulmeyen adam  (10.07.20 10:52:13)
evin 12 ay müşteri potansiyeli, yazlığın taş çatlasın 5 ay müşteri potansiyeli var.

ha tabi çok şahane böyle yaz kış ayrı güzel, ayrı potansiyeli olan bir yazlık olursa orası başka ama ona da çok büyük paralar harcaman lazım.
  • hem şişko hem deli  (10.07.20 11:11:53 ~ 11:12:38)