türk.net belasına gardaş düştüğümüz mbps bizim. ( bulaşmayın sakın )

merhaba duyurunun güzel insanları
bu türk.net denen internet sağlayıcı beni canımdan bezdirdi.
sürekli kopmalar yaşanıyor, ayrıca bazen arıza olduğunda karşında muhatap bulamıyorsun. arıza kaydı aç babam aç ama sonuç yok. kesinlikle işlevsiz ve bir şeye yaramıyor. taahhüt yok bilmem kaç hız deniyor ama sonuç hüsran. sakın bulaşmayın. gelip bağlamaları 1 aydan fazla sürdü, şimdi iptal etmeye uğraşıyorum 1 haftadır ses yok. en yakın zamanda interneti değiştireceğim. hangi servis sağlayıcıya geçeyim konu ile ilgili bilgi sahibi olanlar bana yardımcı olursa sevinirim. türk.net e sakın bulaşmayın. son dönemde iyice cortladı.

Turk.net büyük bir bela. Yıllar önce 1 aylık deneme paketi aldım. Sonra teknik sebeplerden ötürü hattım aktive olmadı. 1 byte bile kullanmadım. Modem bile takılmadı.

Bu aboneliği iptal edemedim. O ayki kullanmadığım internetin parasını ödedim.

Bu abonelik bitince otomatik olarak tarifeli abonelik başlatmışlar. Onun faturasını ödemedim diye mahkemelik olduk. Yılda bir kez bir firma ödenmemiş borcunuz var mahkemeye verecez diyor. İzzeti nefis meselesi oldu benim için.

Çağrı attığın zaman dönüş yapıp satış yapana kadar konuşan elemanlarla konu abonelik işlemleri olunca ne telefonla ulaşabiliyorsun ne de doğru dürüst iletişim kurabiliyorsun. Bir kapatma başvurusunu hem sözlü hem yazılı yapman gerekiyor ama sözlü yaptığının hiçbir etkisi yok. Çok sorunlu bir şirket.
  • pass  (09.07.20 15:53:04 ~ 15:54:12)
ADSL ya da VDSL olarak hangi iss'ye geçersen geç aynnı kablodan, aynı porttan, aynı santralden hizmet alacaksınız. Alt yapı tamamen Türk Telekomun, benim 3 adet Turknet aboneliğim var (önceden dörttü) bu güne kadar büyük bir problem yaşamadım.

Fiber altyapı varsa fiber için başvurun, bir de Turknet'e hızınızı belirli bir hıza düşürüp sabit bırakmalarını isteyebilirsiniz.

Tam hatırlamıyorum ama atıyorum 35 mbite kadar hizmet alıyorsunuzdur ama sizin bölgenizdeki kablolar ve portlar vs 30 mbitten sonra problem yapıyordur.

24 mbit sabitlemelerini söyleyin bir de böyle deneyin.
  • John Bloor  (09.07.20 15:53:36)
@jphn Bloom+1

Ben de 5 yıldır turk.net kullanıyorum gayet memnunum. Sorun memleketteki kötü alt yapıda.
  • kumulatifvergimatrahi  (09.07.20 21:56:17)
D smart kullanıyorum, gayet memnunum.

  • antihero  (10.07.20 00:53:35)