Kaliteli kedi maması

Kısırlaştırilmis dişi kedime proplan maması verildi ancak tüyleri aşırı zayıfladı. Bu mamadan daha kaliteli mamayı nereden bulurum? İnternet üzerinden vs? N&d gibi..

hepsiburada ve benzeri bilindik platformlar, yine bilindik petshopların web siteleri, çok alternatif var. ben izmir'de pelikan pet'i kullanıyorum.

  • orient blue  (09.07.20 13:57:58)
tek kediniz varsa, çevrenizdeki petshoplarda n&d'nin açık bir kiloluk mamalarını kesin bulursunuz.
10-15 kiloluk mamaları petshop kendi açıp, birer kiloluk hale getiriyor.
hem bir kerede yüzlerce lira vermemiş oluyorsunuz, hem de mama bayatlamıyor.

ama illa ambalajlı alacağım derseniz ben de petburada, petmekan, pelikan pet gibi yerleri, n11'i, hepsiburada'yı falan kullanıyorum.
  • blatta hiberna  (09.07.20 14:01:24)
Arkadaşım çocukluğundan beri petshop'ta çalışıyor. Birkaç ay önce bir muhabbetimizde Pro Plan'i önermediğini söylemişti(İçerik bakımından diyerek kısa keseyim) En azından Pro Plan'ı bırakmanız doğru karar olmuştur sanırım.

  • bitchesaintshit  (09.07.20 14:05:14)
Hepsi buradan dan sipariş verdim. Bir haftada temin edemediler.

  • 4seneayniyerdeduramam  (09.07.20 14:06:46)
Proplani veteriner tavsiye etti bir de. Kötü olduğunu biz kanaat getirdik

  • 4seneayniyerdeduramam  (09.07.20 14:08:20)
Peki hangi marka mamalar kaliteli olarak geçer?

  • 4seneayniyerdeduramam  (09.07.20 14:11:11)
proplan eskiden iyiydi, artık n&d'den acana'dan sonra falan düşük olmasa da, orta kalite kaldı.
n&d'nin tahılsızlarından verin.
az tahıllı vermenize gerek yok, en azından bir süre tahıl yemesin tüyleri zayıfladıysa.
tahılsız olduğu sürece istediğinizi verebilirsiniz.
zaten anında fark ediyor tüyleri falan.
kuzulu narlı da olur, portakallı balıklı da, tavuklu olan da.
yaz için balıklı daha uygun olabilir, bazen tavuklu mamalar yazın kaşıntı yapabiliyor.

balkabaklı serisi de var ama biraz daha pahalı.
balkabağı lif içerdiği için yurt dışında konservesi falan kullanılıyor.
burada öyle bir şansımız yok ama ona alternatif sunuyor.
bağırsağı hassas bir kedim olduğu için ben o seriyi kullanıyorum mesela.
o da bir seçenek.
  • blatta hiberna  (09.07.20 14:27:44 ~ 14:28:20)